Reklama:


Jeden z najpiękniejszych dni. Dominikanin wspiera chorzowski oddział covidowy

Jeden z najpiękniejszych dni. Dominikanin wspiera chorzowski oddział covidowy

O. Adam Szustak vloger i dominikanin poza swoją działalnością duszpasterską i Internetową w Chorzowie znany jest również ze współpracy z Fundacją Afriquia. Ostatnio odwiedził przyjaciół w ich miejscu pracy – na covidowym oddziale Zespółu Szpitali Miejskich. Udzielił tam chorym kapłańskiej posługi.

Film pokazuje jak wyglądają procedury na covidowym oddziale w Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. W dalszej części odcinka pracownicy i pracowniczki specjalnego oddziału zwrócili się z apelem o wolontariat, oddawanie osocza, społeczną solidarność oraz przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i reżimu sanitarnego.

– Kochani, jeżeli możecie – wesprzyjcie ten oddział. Macie wszystkie dane w opisie pod filmem. Przede wszystkim też rozejrzycie się dookoła, gdzie i komu możecie pomóc. Dla mnie to był jeden z najpiękniejszych dni ostatnio. Błogosławienie chorych i patrzenie na piękną miłość personelu i lekarzy… super sprawa – powiedział na koniec O. Adam Szustak, dominikanin, twórca kanału na YouTube Langusta na Palmie.

Opisywany odcinek vloga opowiadającego o chorzowskim szpitalu udostępniamy poniżej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości