Chorzowska Liga Padla wznawia rozgrywki

Chorzowska Liga Padla wznawia rozgrywki

Pod koniec lutego do użytku udostępniony został kort do padla przy ul. Katowiciej 6. To nie jedyna dobra wiadomość dla fanów sportów rakietowych. Wkrótce wznowione zostaną rozgrywki Chorzowskiej Ligi Padla.

Za sprawą nowej nawierzchni, którą położono na korcie przy ul. Katowickiej 6 sezon padla rozpoczął się dużo wcześniej niż w poprzednich latach.

Podobnie będzie ze startem kolejnej, 4 już edycji ChLP.

– Chorzowska liga od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to samo w nadchodzącym sezonie – zapowiada Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Rozgrywki podzielone są na rundy, w których pary poszczególnych lig będą rozgrywać mecze w systemie każda z każdą. W zależności od poziomu ligi przyznawane są zróżnicowane punkty. Po każdej rundzie nastąpią awanse i spadki. Tym samym w ciągu kilku sezonów można awansować do wyższych lig zdobywając więcej punktów. System rozgrywek uzależniony jest od liczby zgłoszonych par – do rozgrywek mogą przystąpić maksymalnie 24 zespoły. Rozpoczęcie ligi planowane jest na 6 kwietnia.

– Już dziś gorąco zachęcamy do zgłoszeń poprzez formularz dostępny na stronie. Wpisowe za cały sezon wynosi 300 zł za parę – w cenie wynajem kortu i sprzętu – informuje MORiS.

W trakcie przebywania na terenie obiektów wymagane przestrzeganie głównych zaleceń sanitarnych: zakrywanie ust i nosa (poza kortem), dezynfekcja oraz zachowanie dystansu społecznego. Poniżej udostępniamy aktualny cennik:
Wynajęcie kortu 40 zł
Wynajęcie kortu – ulgowe 25 zł
Wypożyczenie 2 rakiet 5 zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa