Nie czekaj, skorzystaj z oferty wsparcia

Nie czekaj, skorzystaj z oferty wsparcia

Chorzowskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Feniks” rusza z nową kampanią społeczną „Ciesz się Życiem zaSTOPuj z piciem”, w ramach której zachęca do skorzystania z bogatej oferty wsparcia.

„Feniks” jest organizacją pożytku publicznego z 44-letnim doświadczeniem w walce o trzeźwy styl życia mieszkańców Chorzowa. Jej działania szerzej opisywaliśmy tutaj. Teraz rusza z kolejną kampanią społeczną.

– Jesteś mieszkanką lub mieszkańcem Chorzowa? Nie wiesz jak pomóc sobie i swoim najbliższym? My możemy to zrobić – zapewnia Chorzowskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe Feniks.

Stowarzyszenie „Feniks” przy ul. Katowickiej 77 w Chorzowie prowadzi Ośrodek Przeciwdziałania Uzależnieniom i Dysfunkcjom Społecznym, w którym wspiera osoby uzależnione i współuzależnione, pomaga rozwiązywać codzienne problemy, a także umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu w przyjaznym towarzystwie.

Ośrodek wyróżnia 3 główne obszary swojej działalności. Pierwszym są działania edukacyjno-wspierające, w ramach których co drugi poniedziałek spotyka się Grupa Wsparcia Ogólnego dla osób uzależnionych i współuzależnionych. W poniedziałki również, osoby korzystające ze wsparcia Feniksa mogą wziąć udział w indywidualnych konsultacjach psychologicznych.

Drugim obszarem działania stowarzyszenia jest Aktywizacja Społeczna. W ramach tego zadania funkcjonują 3 grupy samopomocowe: Grupa Samopomocowa początkująca (poniedziałki, środy i piątki), Grupa Samopomocowa dla kobiet współuzależnionych (środy) oraz Grupa Samopomocowa „Żyj i daj żyć innym” dla długoletnich trzeźwych alkoholików (czwartki).

Ostatni obszar funkcjonowania „Feniksa” to działania Rekreacyjno-Integracyjne, gdzie prowadzone są aktywności promujące trzeźwy styl życia. Wśród 4 sekcji są: sekcja remika (czwartki), ping-ponga (piątki), tańca dla kobiet (wtorki), woman nordic walking (soboty). To tylko niektóre z wielu aktywności artystyczno-edukacyjnych i sportowo-turystycznych w jakich biorą udział osoby korzystające ze wsparcia „Feniksa”.

Ośrodek Przeciwdziałania Uzależnieniom i Dysfunkcjom Społecznym przy ul. Katowickiej 77 jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-19:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie stowarzyszenia www.stowarzyszenie-feniks.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa