Reklama:


Na Batorym powstanie ogród społeczny. Każdy może pomóc

Na Batorym powstanie ogród społeczny. Każdy może pomóc

Wspólna przestrzeń do odpoczynku i zabawy już wkrótce powstanie w Chorzowie Batorym. W piątek 21 maja ruszą prace związane z ogrodem społecznym przy ul. Skrajnej. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Chorzów.

– Budujemy razem miejsce, w którym wspólnie wyhodujemy rośliny, spędzimy czas na piknikowaniu, a dzieciom pozwolimy doświadczyć radości z kontaktu z przyrodą, miejsca obserwacji i zabawy. W tej samej przestrzeni będą odbywały się warsztaty tworzenia unikatowych kompozycji roślinnych i zielonej rzeźby; ekologiczne warsztaty twórcze inspirowane nurtem recycling art – tłumaczy Agnieszka Pielok-Opara, inicjatorka akcji.

Osoby, które chcą pomóc w powstaniu nowej, wspólnej przestrzeni wypoczynkowej na Batorym mogą przyjść w piątek popołudniu na ul. Skrajną 22-40. Organizatorzy zapewniają część narzędzi, ale każdy kto może proszony jest o zabranie własnych. Przydadzą się wiaderko, łopata, szpadel, narzędzia ogrodnicze, pędzle do malowania na drewnie. Wszystkie materiały, które zostaną wykorzystane w ogrodzie, czyli: skrzynie, keramzyt, ziemię, farby zabezpieczają organizatorzy. Wszelkie pytania, sugestie i porady można kierować mailowo na adres: ogrodbatory@interia.pl.

– Żeby wszyscy uczestnicy odnajdowali również radość w spędzaniu tam czasu, stworzymy małą przestrzeń rekreacyjną do piknikowania lub rozwieszenia hamaków. Dla dzieci będzie tam błotna kuchnia, twórcza piaskownicy – to rama do przygotowania obrazów z piasku, kamieni, szyszek, kawałków drewna, itp., wysypiemy też dla nich ścieżkę sensoryczną – informuje Agnieszka Pielok-Opara.

Szczegóły i daty spotkań znajdują się w wydarzeniach grupy.

– Ten ogród jest nasz, wspólny i możecie go uprawiać o każdej porze, każdego dnia – zachęca Agnieszka Pielok-Opara.

Ogród działa dzięki głosom mieszkańców, którzy wybrali tę inicjatywę w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów. W działaniach organizacyjnych wspiera społeczników Miejski Dom Kultury „BATORY”.

W ostatnim czasie pojawiło się również wiele innych ekoinicjatyw. W Starochorzowskim Domu Kultury powstał m.in.: Punkt adopcji roślin, Miejski Dom Kultury sadzi pomidory, a Urząd Miasta aktywnie włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Siania Dyni.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości