Reklama:


Szalone lata 90-te. Spotkanie ze znaną dziennikarką

Szalone lata 90-te. Spotkanie ze znaną dziennikarką

W środę 3 listopada w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Gacek, które poświęcone będzie książce „Ekstaza. Lata 90. Początek”.


Pierwsza książka w dorobku Anny Gacek to fascynująca podróż po niezapomnianych momentach popkultury lat 90., nieuciekająca od ich politycznego, gospodarczego czy społecznego kontekstu. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia, o samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii. Ale również o koszulach w kratę i martensach, supermodelkach i trabantach, MTV Unplugged i heroinie. A także – a może: przede wszystkim – o tym, co wciąż żywe, o muzyce. Nirvana, Pearl Jam, Aerosmith, Madonna i… można by tak jeszcze długo.


Spotkanie, które poprowadzi Anita Skwara, to nie lada gratka zarówno dla tych, którzy w latach 90. dorastali i dziś wspominają je z nostalgią, jak i tych, którzy znają je jedynie z opowieści. „Najntisy” wracają bowiem do łask – w świecie muzyki, ale i na przykład mody. Wstęp wolny.

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Pasjonatka sztuki, mody i popkultury.

Anita Skwara – filmoznawczyni i kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, długoletnia wykładowczyni uniwersytecka. Autorka prac naukowych z zakresu kina współczesnego, analityki filmowej i styku medycyny i mediów audiowizualnych. Krytyk filmowy, obecnie animatorka i promotorka kultury. Jurorka międzynarodowych festiwali filmowych, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Współpracuje stale z Instytucją Filmową Silesia Film

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa