Jaro zawitał do Chorzowa. Poznajcie nowego mieszkańca zoo

Jaro zawitał do Chorzowa. Poznajcie nowego mieszkańca zoo
Chorzowskie zoo może pochwalić się nowym mieszkańcem.fot. Wojciech Bielatowicz

Po pożegnaniu z Mią i Malajką przyszła pora na zasilenie szeregów chorzowskiego zoo. Nowy lokator trafił na Śląsk prosto ze Szwajcarii!

W ostatnim czasie łezka zakręciła się w oku wszystkim sympatykom Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Po licznych przybyciach, czy też narodzinach nowych mieszkańców przyszła pora na rozstanie. Do Francji wyjechały samice geparda Mia i Malajka.

CZYTAJ TAKŻE: Tym razem pora na pożegnanie w chorzowskim zoo. Mia i Malajka wyjechały do Francji

Jaro będzie towarzyszył Peri

Długo nie musieliśmy czekać na sprowadzenie do Chorzowa nowego lokatora. Do naszego zoo trafił Jaro, samiec wydry europejskiej. Dotychczas znajdował się pod opieką szwajcarskiej organizacji Fischotterverein z miejscowości Männedorf.

– Na wybiegu zamieszkał wraz z samicą Peri – informuje Śląski Ogród Zoologiczny.


Wydra europejska jest gatunkiem drapieżnego ssaka ziemnowodnego, którego przedstawiciele występują w Europie, Azji oraz Afryce Północnej. Również w Polsce można natrafić na wydry w środowisku naturalnym niemniej jest to bardzo rzadki widok. Wydry morskie są doskonale przystosowane do życia w wodzie. Posiadają długi giętki tułów oraz krótkie łapy. Ich uszy zamykają się podczas nurkowania, a długi ogon służy jako ster i napęd zaś palce połączone są błoną. Oprócz tego osobniki tego gatunku posiadają wibrysy, czyli włosy czuciowe. Wydry prowadzą samotny tryb życia, żywią się głównie rybami, a czasem gryzoniami oraz ptactwem. Polują głównie w nocy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa