Samice antylop wreszcie nie będą narzekać na brak męskiego towarzystwa

Samice antylop wreszcie nie będą narzekać na brak męskiego towarzystwa
Do tej pory w naszym zoo przebywały tylko samice tego gatunku.fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny pochwalił się kolejnym nowym mieszkańcem. Do Chorzowa trafił samiec garny.

Tydzień bez wiadomości prosto z chorzowskiego zoo nie ma prawa mieć miejsca. W zeszły wtorek mogliśmy cieszyć się wiadomością o sprowadzeniu na Śląsk samca wydry europejskiej. To nie koniec dobrych informacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jaro zawitał do Chorzowa. Poznajcie nowego mieszkańca zoo

Samice antylop wreszcie mają męskie towarzystwo

Ogród zoologiczny zlokalizowany w Parku Śląskim wzbogacił się o kolejnego nowego mieszkańca. Tym powiększyło się stado antylop indyjskich. Do grupy samic dołączył pierwszy męski przedstawiciel.

– Do tej pory mieliśmy tylko samice, więc prowadziliśmy działania w celu pozyskania samca i nareszcie się udało – informuje Daria Kroczek z chorzowskiego zoo dla portalu chorzowianin.pl.

Samiec garny trafił do Chorzowa z Opel Zoo znajdującego się w niemieckim mieście Königstein im Taunus. Osobnik przyszedł na świat 2 maja 2021 r. Ciekawostką jest, że do tej pory nie otrzymał on imienia.

– Często jest tak, że wśród osobników kopytnych nie nadajemy poszczególnym osobnikom imion, bo wyglądają niemal identycznie. Zdarza się, że opiekunowie wymyślają sobie „robocze” imiona dla swoich podopiecznych – tłumaczy nam Daria Kroczek.

Garna czyli antylopa indyjska jest gatunkiem o podwyższonym ryzyku wyginięcia. Zgodnie z nazewnictwem występuje w Indiach, ale ze względu na introdukcję osobniki można spotkać także w Argentynie i Teksasie. Ciekawostką jest, że najmniejszy kozioł zostaje z reguły przewodnikiem stada.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa