Imponujący występ Agaty Sitko! Chorzowianka mistrzynią World Games

Imponujący występ Agaty Sitko! Chorzowianka mistrzynią World Games
Agata Sitko po udanej próbie w pierwszej konkurencji trójboju siłowego - przysiadzie ze sztangąFot. YouTube

Zawodniczka UKS Pover Kuźnik Chorzów zdobyła złoty medal World Games 2022, które odbywają się w amerykańskim Birmingham. Zdeklasowała rywalki w trójboju siłowym, bijąc przy okazji dwa rekordy świata.

The World Games to igrzyska sportów nieolimpijskich, które rozgrywane są zawsze rok po „klasycznych” igrzyskach. Od 8 lipca trwa jedenasta edycja TWG, której gospodarzem jest Birmingham – miasto w stanie Alabama.

W pierwszych dwóch dniach Polacy zdobyli siedem medali. Jedną z bohaterek w naszej ekipie została Agata Sitko – zawodniczka UKS Pover Kuźnik Chorzów występująca w trójboju siłowym.

19-letnia chorzowianka rywalizowała w wadze ciężkiej, z jedenastoma rywalkami. W pierwszej konkurencji, przysiadzie ze sztangą, uzyskała wynik 270 kg. Lepsza była Niemka Sonja Kruger (280 kg), która jednak spisała się dużo słabiej w kolejnych bojach i nie liczyła się w walce o medale w klasyfikacji generalnej.

Natomiast Sitko pokazała moc w kolejnych konkurencjach! W wyciskaniu sztangi leżąc uporała się z ciężarem 195 kg, tym samym poprawiając rekord świata. Objęła prowadzenie, a w ostatniej konkurencji – martwym ciągu – znów zaprezentowała się z doskonałej strony. W trzeciej próbie dźwignęła 261 kg, co również oznaczało rekord świata.

W trójboju Agata Sitka uzyskała 726 kg – to wynik aż o… 101 kg lepszy od srebrnej medalistki Kelsey McCarthy z Wysp Dziewiczych (625 kg). Na najniższym stopniu podium stanęła Francesca Parrello z Włoch.

To kolejny wielki sukces zawodniczki UKS Pover Kuźnik. W maju br. zdobyła mistrzostwo Europy juniorek w Pilźnie, bijąc rekord świata w trójboju siłowym. Z kolei w czerwcu w Sun City (RPA) została wicemistrzynią świata w trójboju siłowym klasycznym (bez tzw. koszulek wspomagających).

Przypomnijmy, że Agata Sitko została niedawno uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Chorzowa w Dziedzinie Sportu (więcej tutaj >>).

Zobacz, jak chorzowianka pobiła rekord świata w martwym ciągu, pieczętując sukces na The World Games 2022

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa