„Plażowy” Ruch rozczarował w Gdańsku. Nie zagra w finałach MP

„Plażowy” Ruch rozczarował w Gdańsku. Nie zagra w finałach MP
Słaby wynik w Gdańsku spowodował, że KPR Ruch Chorzów (na zdjęciu Anastazja Bondarenko) nie zagra w finałach mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowejFot. KPR Ruch Chorzów

Apetyty były duże, zwłaszcza po wygranej w Starych Jabłonkach. Niestety w ostatnim turnieju eliminacyjnym PGNiG Summer Superligi piłkarki KPR Ruch Chorzów nie wyszły z grupy. Nie zagrają w turnieju finałowym MP – w Płocku.

Po kilku latach przerwy KPR Ruch Chorzów zgłosił drużynę do rozgrywek PGNiG Summer Superligi, czyli mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. W składzie znalazły się głównie zawodniczki z Ukrainy, które najpierw zajęły 5. miejsce na turnieju w Warszawie, a następnie w cuglach zwyciężyły w Starych Jabłonkach.

Czytaj także: Historyczny sukces Ruchu! To był popis na plaży w Starych Jabłonkach

„Niebieskie” były na dobrej drodze do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Potrzebowały jednak dobrego wyniku w ostatniej imprezie eliminacyjnej, która w ten weekend odbywa się na plaży w Gdańsku (chorzowianki nie wystąpiły bowiem w turnieju charytatywnym w Bielsku-Białej, za który także przyznawano punkty do klasyfikacji MP).

Podopieczne Walentyna Wakuły rywalizowały w gr. B – z AZS AWF Warszawa oraz Gru Juko Piotrków Trybunalski. Oba mecze były bardzo wyrównane, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne był trzeci set, czyli tzw. shoot-outy (akcje sam na sam z bramkarką). Niestety zarówno w pierwszym, jak i drugim spotkaniu Ruch wykonywał je gorzej. Po dwóch porażkach 1:2 odpadł z dalszej rywalizacji, kończąc turniej na 9. miejscu.

Bolesną konsekwencją jest brak awansu „Niebieskich” do turnieju finałowego MP w piłce ręcznej plażowej, który w przyszły weekend (5-7 sierpnia) odbędzie się w Płocku. Wystąpi w nim osiem zespołów: Byczki Kowalewo Pomorskie, Gru Juko Piotrków Tryb., KS Lakers Powidz, BHT Pyrki Poznań, ECO Save Group Ochota Warszawa, Autoinwest Żukowo, Gru Juko Piotrków II oraz Sambor Tczew. Ruch został sklasyfikowany na 9. pozycji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa