O takie medale powalczą uczestnicy Silesia Marathon

O takie medale powalczą uczestnicy Silesia Marathon
Takie medale otrzymają uczestnicy Silesia Marathonu (a także półmaratonu i ultramaratonu)Fot. Facebook/SilesiaMarathon

Silesia Marathon, największy bieg uliczny na Śląsku i jeden z największych w Polsce, zaprezentował medale najbliższej edycji. 2 października biegacze otrzymają je po ukończeniu zawodów, na bieżni Stadionu Śląskiego.

W pierwszą niedzielę października odbędzie się już 14. edycja Silesia Marathon. Oprócz biegu na „królewskim dystansie” (42,195 km) zorganizowany zostanie także półmaraton (21,0975 km) oraz ultramaraton (50 km)

Dla biegaczy ze Śląska to impreza kultowa. Co roku – początkowo w maju, a od 2014 r. w terminie jesiennym – ruszają oni na trasę wiodącą ulicami czterech miast: Chorzowa, Katowic, Mysłowic i Siemianowic Śląskich. Nagrodą za wysiłek jest meta na Stadionie Śląskim, a także przepiękny medal.

W środę organizatorzy zaprezentowali „krążki”, o jakie powalczą biegacze. Medale są w kolorze złotym z elementami niebieskimi (maraton), czerwonymi (półmaraton) i szarymi (ultramaraton).

Przypominamy, że nadal trwają zapisy do wszystkich biegów. Szczegóły (regulamin, wysokość wpisowego) można znaleźć na stronie organizatora – silesiamarathon.pl. Link do zapisów – TUTAJ

Czytaj także: Podejmij wyzwanie. Ruszyły zapisy na Silesia Marathon

W ubiegłorocznej, 13. edycji Silesia Marathon wzięło udział niespełna 2200 biegaczy, a łącznie we wszystkich trzech biegach – ponad 5000 zawodników.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa