Memoriał Kamili Skolimowskiej. Mnóstwo zdjęć ze Stadionu Śląskiego!

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Mnóstwo zdjęć ze Stadionu Śląskiego!
Diamentowa Liga zawitała na Stadion Śląski - to był historyczny moment!Fot. Marcin Bulanda

28 tysięcy kibiców na trybunach, wielkie gwiazdy na bieżni, rzutni czy rozbiegu. Sobotni Memoriał Kamili Skolimowskiej był kapitalnym widowiskiem! Mamy dla Was kilkadziesiąt zdjęć ze Stadionu Śląskiego.

Po raz pierwszy zawody w Polsce odbyły się w ramach Diamentowej Ligi – najbardziej prestiżowego cyklu w lekkoatletyce. Do Chorzowa przyjechało mnóstwo gwiazd z zagranicy, m.in. Armand Duplantis, Shelly-Ann Fraser Pryce, Shericka Jackson, Alison dos Santos czy Jasmine Camacho-Quinn.

Świetnie spisały się Polki – Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki dwukrotnie biła rekord Europy do lat 23, zaś Natalia Kaczmarek została drugą – po Irenie Szewińskiej – zawodniczką z naszego kraju, która złamała na 400 m granicę 50 sekund. Mieliśmy także chorzowski akcent w Memoriale Kamili Skolimowskiej: w biegu na 400 m startował Kajetan Duszyński, były zawodnik TS AKS Chorzów (w silnej stawce zajął 9. miejsce).

Czytaj także: Diamentowa Liga: wielki Duplantis, kapitalne biegi Polek! Zdjęcia ze Śląskiego

Bohaterów oklaskiwało 28 tysięcy kibiców. Rekordu frekwencji poprawić się nie udało, ale ci, którzy przyszli na Stadion Śląski, z pewnością nie żałowali.

Zobacz mnóstwo zdjęć z 13. Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim – autorem jest Marcin Bulanda

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa