Chorzowianka blisko medalu na ME w Rzymie. Będzie jeszcze jedna szansa

Chorzowianka blisko medalu na ME w Rzymie. Będzie jeszcze jedna szansa
Czwarte miejsce w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i szóste miejsce na 50 m stylem motylkowym - to wyniki Pauliny Pedy na ME w Rzymie. Kolejne emocje z jej udziałem już w poniedziałekFot. Rafał Oleksiewicz/Polski Związek Pływacki

Na słynnym Foro Italico w Rzymie odbywają się mistrzostwa Europy w pływaniu. Paulina Peda, pływaczka z Chorzowa, ma już za sobą starty na dwóch dystansach. W sztafecie mieszanej Biało-Czerwoni zajęli 4. miejsce.

W czerwcu Paulina Peda startowała w mistrzostwach świata w Budapeszcie (więcej TUTAJ>>), teraz zaś rywalizuje z najlepszymi na Starym Kontynencie.

Pierwsze dwa dni imprezy były dla chorzowianki bardzo intensywne – popłynęła w sztafecie mieszanej 4×100 m stylem zmiennym, a także w eliminacjach, półfinale i finale na 50 m stylem motylkowym.

W sztafecie – skład Biało-Czerwonych: Paulina Peda, Dawid Wiekiera, Jakub Majerski i Aleksandra Polańska – Polacy do ostatnich metrów walczyli o brązowy medal. Lepsi okazali się jednak, o 0,51 s, Brytyjczycy (złoto zdobyła Holandia, a srebro Włochy). Nasi pływacy i tak jednak mieli powody do dumy – wyraźnie poprawili rekord Polski (3:45,20).

„Niewiele zabrakło do medalu ale wiem, że daliśmy z siebie wszystko! To był cudowny wyścig z fantastycznymi ludźmi” – napisała Paulina Peda na Instagramie.

Natomiast na dystansie 50 m stylem motylkowym chorzowianka najpierw przebrnęła przez eliminacje, a potem dwukrotnie poprawiała „życiówkę”. W półfinale była siódma z rezultatem 26,16 s, zaś wyścig finałowy zakończyła na szóstym miejscu – z wynikiem 26,01 s.

– „Dziobiemy” ten wynik i cały czas robimy małe kroczki do przodu. To dobry sygnał. Cieszę się, że poprawiłam elementy, które nie wyszły w półfinałach: skok i pierwsze 15 metrów. To konkurencja, która miała mnie przygotować do startu głównego na 100 m stylem grzbietowym, więc jestem szczęśliwa, że tak to się skończyło. To mój rekord życiowy, ale też najlepszy wynik w Polsce w tym sezonie i drugi w ogóle – powiedziała Peda cytowana przez Polski Związek Pływacki.

Przed chorzowianką jeszcze jedna szansa na wywalczenie medalu na ME w Rzymie. 15 sierpnia czeka ją główny start – na 100 m stylem grzbietowym. Eliminacje rozpoczną się o godz. 9.24, zaś półfinały – o 18.20. Finał zaplanowano na wtorek, 16 sierpnia.

Dodajmy, że zawodniczka AZS AWF Katowice zrezygnowała ze startu na 50 m stylem grzbietowym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa