Gol na 15 sekund przed syreną… Dramat Cleareksu w Białymstoku

Piłkarze Cleareksu nie mają wesołych min. W dwóch meczach nie zdobyli punktuFot. Adrian Ślązok

Mecz na Podlasiu obfitował w zwroty akcji. Clearex kilka razy gonił wynik, ale w 35. minucie – po golu Przemysława Dewuckiego na 5:4 – był blisko zdobycia trzech punktów. Niestety ostatnie słowo należało do Słonecznego Stoku Jagiellonii Białystok.

Drugi mecz sezonu Futsal Ekstraklasy i niestety druga porażka Cleareksu Chorzów. Podopieczni Andrzeja Szłapy stoczyli zacięty i pełen zwrotów akcji bój ze Słonecznym Stokiem Białystok. Zasłużyli przynajmniej na remis, ale na 15 sekund przed końcem Mateusz Lisowski zapewnił wygraną gospodarzom 6:5.

Tym samym zakończyła się świetna seria Cleareksu na Podlasiu. Do tej pory w Białymstoku zanotowali cztery zwycięstwa oraz jeden remis.

Sobotni mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem, a powodem była awaria zegara w hali w Białymstoku. Początkowo kibice nie oglądali zbyt wielu ciekawych akcji. Wszystko co najlepsze wydarzyło się w drugiej części tej odsłony.

Wynik otworzył Oleksandr Kolesnykow, który po podaniu Grzegorza Makala „zamknął” akcję na dalszym słupku. W 17. minucie na 2:0 dla Słonecznego Stoku podwyższył Jacek Stefanowicz. Clearex długo nie umiał się wstrzelić, ale w końcu to zrobił i… w odstępie 22 sekund wyrównał!

Dwie asysty zanotował Krzysztof Salisz. Najpierw z rzutu rożnego wycofał do Łukasza Biela (silne uderzenie po ziemi), a za moment wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie wślizgiem do siatki wpakował ją Mariusz Seget.

Po przerwie trwała wymiana ciosów. Na 3:2 dla Cleareksu powinni byli trafić albo Maciej Mizgajski (poprzeczka) albo Sebastian Brocki. Niestety to się zemściło. Kolesnykow w sytuacji sam na sam pokonał Kacpra Burzeja.

Chorzowianie kilka minut później odpowiedzieli. Mizgajski zagrał idealnie w tempo do Pawła Barańskiego, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki. Mało zwrotów? 53 sekundy później bramkę na 4:3 dla gospodarzy – przepięknym strzałem w okienko – zdobył Makal.

Minęło 18 sekund i… znów był remis. Biel wyszedł z kontrą, a po jego zagraniu niefortunnie interweniował Kamil Sakowicz. Wślizg i samobój!

Gdy w 34. minucie czerwoną kartkę – po drugiej żółtej – zobaczył zawodnik gospodarzy Neme, przed chorzowianami otworzyła się szansa na objęcie pierwszego prowadzenia. Wykorzystali ją. Szymon Cichy posłał piłkę w poprzeczkę, ale Przemysław Dewucki pospieszył z dobitką.

Słoneczny Stok musiał zaryzykować. Wycofał bramkarza i w 38. minucie dało to efekt. Mateusz Lisowski pięknym strzałem w okienko wyrównał. Wówczas gospodarze poszli va banque. Ponownie zdecydowali się na grę w przewadze. Na 15 s przed końcem Lisowski, tym razem z drugiej strony boiska, huknął ile sił w nogach. Piłka wpadła w górny róg bramki – ku rozpaczy zawodników z Chorzowa.

Następna kolejka odbędzie się za dwa tygodnie. Clearex po raz pierwszy zagra w hali MORiS – z Rekordem Bielsko-Biała (sobota, 24 września, godz. 17).