W środę rusza następny etap prac związany z przebudową linii kolejowej nr 131. Zmiany dla kierowców

W środę rusza następny etap prac związany z przebudową linii kolejowej nr 131. Zmiany dla kierowców
To kolejny etap prac związany z przebudowa linii kolejowej w Chorzowie.fot. UM Chorzów

W środę rozpocznie się kolejny etap prac związany z budową wiaduktu kolejowego. Na kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu.

Dokładnie 19 października br., w godzinach porannych ruszy kolejny etap prac związany z realizacją przebudowy linii kolejowej nr 131 wraz z przebudową układu drogowego w rejonie ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej. Będzie on polegać na połączeniu drogowym ul. Raciborskiej z ul. Głogowską pod nowo budowanym wiaduktem kolejowym w ramach likwidowanego przejazdu kolejowego położonego w ciągu ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie.

Kierowcy muszą liczyć się zatem z kolejnymi zmianami na drogach. Zamknięty zostanie ruch na ul. Raciborskiej, Zabrskiej oraz Kędzierzyńskiej. Nie będzie także możliwy wjazd na ul. Głogowską (na długości ok. 50 m) od strony skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich.

Z uwagi na zamknięcie ul. Raciborskiej zostanie poprowadzony objazd ul. 75. Pułku Piechoty i ul. Strzelców Bytomskich do ul. Styczyńskiego, natomiast dojazd do ul. Zabrskiej i Kędzierzyńskiej zostanie utrzymany od strony ul. Strzelców Bytomskich.

– W celu zapewnienia dojazdu do posesji zlokalizowanych w ciągu ul. Głogowskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, a dojazd będzie odbywał się ulicami Wolności do ul. Pułaskiego, na której to zostanie czasowo wprowadzony na całej jej długości ruch dwukierunkowy – czytamy w komunikacie.

Zmiany nastąpią także w transporcie publicznym. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ZTM. (TUTAJ). Wykonawca deklaruje zakończenie prac do 30 czerwca 2023 r. Aktualną sytuację na chorzowskich drogach można śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa