W pierwszy piątek listopada w Chorzowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne

W pierwszy piątek listopada w Chorzowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne
Mammobus pojawi się przy jednym ze sklepów Kaufland.fot. Luxmed

Już w najbliższy piątek przy sklepie Kaufland na ul. 3 Maja pojawi się możliwość skorzystania z badań mammograficznych. Chętne panie muszą dokonać rejestracji.

Badania mammograficzne są niezwykle istotne dla kobiet, które dbają o monitorowanie swojego stanu zdrowia. Pozwalają one na wykrycie zmian nowotworowych, których nie można wykryć podczas zwykłego samobadania piersi. W dobie dzisiejszego poziomu medycyny wcześnie wykryty nowotwór umożliwia przeprowadzenie skutecznego leczenia, które gwarantuje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia.

Bezpłatne badania w Chorzowie

Dokładnie w piątek 4 listopada przy markecie Kaufland zlokalizowanym na ul. 3 Maja 185, panie kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w godzinach od 8.30 do 14.30. Można do niego przystąpić pochodząc z dowolnej miejscowości. Nie jest także konieczne posiadanie skierowania.

Do badań uprawnione są panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

W celu skorzystania z badania należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod numerem tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa