W chorzowskim oddziale ZUS niebawem ruszy „Okienko Górnicze”

W chorzowskim oddziale ZUS niebawem ruszy „Okienko Górnicze”
Okienko powraca do chorzowskiego oddziału.fot. archiwum

Oddział ZUS w Chorzowie od nowego roku uruchamia „okienko górnicze”. To punkt porad dla górników i ich rodzin w sprawach dotyczycących świadczeń emerytalno-rentowych. Od stycznia 2023 r. funkcjonować ono będzie w każdy pierwszy, roboczy poniedziałek miesiąca.

„Okienko górnicze” w chorzowskim ZUS funkcjonowało jeszcze przed pandemią. Cieszyło się dużym zainteresowaniem, w związku z tym postanowiono wrócić do tej dodatkowej usługi dla klientów. Tak jak poprzednio i teraz punkt porad odbywać się będzie w pierwszy, pracujący poniedziałek miesiąca.

Ze względu na ograniczenia czasowe, bo konsultacje trwają od godz. 14.00 do 17.00, zainteresowane osoby, które chciałyby wziąć w nich udział, muszą się wcześniej na nie zapisać dzwoniąc pod nr tel. 32 34 90 622. Dzięki temu, bez zbędnego oczekiwania w kolejce, klienci będą mieć pewność spotkania z ekspertem i wyjaśnienia swojej sprawy. Dla każdej zapisanej osoby przewidziano blisko półgodzinne porady.

Podczas konsultacji specjaliści chorzowskiego ZUS odpowiadać będą na pytania z zakresu rodzaju emerytur górniczych, kwalifikowania okresów pracy górniczej, czym jest praca równorzędna z pracą górniczą oraz jaka praca jest zaliczana w wymiarze półtorakrotnym. Będzie można dowiedzieć się na temat zasad ustalania wysokości emerytury górniczej, ponownego ustalenia wysokości świadczeń górniczych czy postępowanie w sprawie o świadczenia emerytalno-rentowe.

– Zapraszamy do udziału w „okienku górniczym” w Oddziale ZUS w Chorzowie przy ul. H. Dąbrowskiego 45, pok. 42 (parter), w każdy pierwszy, pracujący poniedziałek miesiąca, w godz. 14.00 do 17.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne wcześniejsze zapisy na konsultacje pod nr tel.: 32 34 90 622 – czytamy w oficjalnej informacji.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa