„Elka” zaczyna kursy już w najbliższy weekend. Trwa budowa drugiej nitki

„Elka” zaczyna kursy już w najbliższy weekend. Trwa budowa drugiej nitki
Przejazd Elką to obowiązkowa pozycja w rozkładzie atrakcji na najbliższe miesiące.fot. Park Śląski

Już w najbliższy weekend uruchomiona zostanie Kolej Linowa „Elka”. Po kilkumiesięcznej przerwie odwiedzający będą mogli ponownie oglądać panoramę Parku Śląskiego na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko „Legendia”. Równocześnie trwają prace przy budowie drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego.

W sobotę, 26 kwietnia br. uruchomiona zostanie Kolej Linowa „Elka” na trasie od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka „Legendia”. Ze względu na prace związane z rozbudową Kolejki „Elki” o drugą nitkę na trasie do Planetarium – Śląskiego Parku Nauki kursowanie kolejki wstrzymane zostało od grudnia 2022 r.

– Kolej linowa Elka to jedna z głównych atrakcji Parku Śląskiego, która cieszy się ogromną popularnością, tym bardziej cieszymy się, że możemy udostępnić ją dla naszych gości na długi weekend majowy. Liczymy, że pogoda dopisze i będziemy mogli wszyscy cieszyć się widokiem kwitnącego Parku Śląskiego z nieco innej perspektywy – mówi Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Budowa drugiej nitki Kolei Linowej „Elka” od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Na obu stacjach trwają intensywne prace budowlane, m.in. stawiana jest główna konstrukcja obu obiektów. Następnym etapem będzie stworzenie konstrukcji dachowej, prace z tym związane mają ruszyć w okolicy czerwca.

Trasa przejazdu drugiej linii „Elki” została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, powstała także droga technologiczna. Jednocześnie ruszyły prace związane z demontażem fundamentów po starych podporach, w ich miejsce stawiane będą nowe słupy. W ciągu najbliższych tygodni zamontowane zostaną elementy napędu. Drugiej odcinek Kolei Linowej „Elka” ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2023 r.

Kolejka „Elka” kursować będzie przez długi weekend majowy w godzinach od 10.00 do 19.00, a następnie w dni powszechne z wyjątkiem poniedziałków w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w weekendy w godzinach od 10.00 do 19.00.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa