Chorzowska onkologia dziecięca pilnie poszukuje lekarzy

Chorzowska onkologia dziecięca pilnie poszukuje lekarzy
Oddział onkologii może zostać zawieszony.fot. archiwum

Onkologia dziecięca chorzowskiego szpitala zmaga się z brakami kadrowymi. Jeżeli te nie zostaną szybko uzupełnione, to przyszłość oddziału stanie pod znakiem zapytania.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie pilnie poszukuje lekarzy, którzy zasilą Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Brak specjalistycznej kadry od dłuższego czasu jest jedną z największych bolączek placówek medycznych w Polsce.

Na chorzowskim oddziale onkologicznym przebywa obecnie czworo dzieci. Są to pacjenci spoza Chorzowa. Oddział na razie funkcjonuje normalnie, ale gdy braki kadrowe nie zostaną szybko uzupełnione szpital będzie rozważał czasowe zawieszenie pracy oddziału.

– Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego aby zabezpieczyć należytą opiekę już nawiązaliśmy kontakt z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także z Kliniką Pediatrii,Hematologii i Onkologii Dziecięcej Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. To zagwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów – mówi Katarzyna Hohuł, rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. – Chcemy uspokoić rodziców: wszystkie dzieci mają i będą miały zapewnione leczenie, tak długo jak będzie to konieczne – dodaje Hohuł.

W szpitalu działa również poradnia hematologiczna. Pracuje normalnie i jej funkcjonowanie nie jest zagrożone. Bez zakłóceń pracują pozostałe oddziały szpitalne i poradnie.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa