Niebawem rozpocznie się budowa osiedla przy ul. Michałkowickiej. Powstanie 112 mieszkań

Niebawem rozpocznie się budowa osiedla przy ul. Michałkowickiej. Powstanie 112 mieszkań
Dla nowych mieszkańców powstanie ponad sto mieszkań.fot. UM Chorzów

Już wkrótce rozpocznie się budowa 112 mieszkań o łącznej powierzchni prawie 6,5 tys. m kw, które wybuduje spółka SIM Śląsk przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie.

Pozytywne informacje napłynęły bowiem z Krajowego Zasobu Nieruchomości – pozyskano kolejną dotację w wysokości około 6 milionów złotych z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Dzięki niej może ruszyć przetarg na budowę pierwszego budynku w ramach planowanej inwestycji. Najemcy zasiedlą go po około 2,5 roku od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Wydano już pozwolenie budowlane na realizację pierwszego etapu osiedla. Ogłoszono też nabory wniosków dla osób zainteresowanych najmem mieszkań przy ul. Michałkowickiej. Kolejny odbędzie się jesienią.

Przypomnijmy: Chorzów otrzymał ponad 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat BGK, na wielką inwestycję mieszkaniową realizowaną tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi. W ramach pierwszego etapu budowy, przy ul. Michałkowickiej powstanie jeden budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi.

Tak prezentuje się wizualizacja osiedla z lotu ptaka. fot. UM Chorzów

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa