11

Wspólnie z powstającym Muzeum Hutnictwa wyruszamy w podróż, która pomoże odkryć nieopowiedziane jeszcze historie Chorzowa, Królewskiej Huty i Wielkich Hajduk. „Smykocz hutniczy” to inicjatywa, z którą do naszej redakcji zgłosiło się Muzeum Hutnictwa (w organizacji). Celem projektu jest odkrywanie interesujących miejsc związanych z życiem hutników. Pierwszy „Smykocz hutniczy” dotyczył przestrzeni związanej z Hutą Kościuszko w centrum Chorzowa, w drugim planujemy opowiedzieć o miejscach związanych z Hutą Batory i Hajdukami.

Smykocz po Hajdukach Wielkich:

Reportaż Okno z widokiem na Hutę Batory

Dźwięki z Chorzowa Batorego. Posłuchaj podcastu

Brzęk Blachy, odgłos młota, bijący dzwon? Z jakimi odgłosami kojarzy się Chorzów Batory? Dziś zapraszamy do posłuchania dźwiękowej wersji drugiej odsłony Smykocza Hutniczego.

Najnowszy Chorzowianin trafia do rąk mieszkańców. Wewnątrz Smykocz Hutniczy

Majowe wydanie papierowego Chorzowianina wzbogacone jest o dodatek. „Smykocz Hutniczy. Odsłona druga” to specjalne wydawnictwo zrealizowane we współpracy z Muzeum Hutnictwa (w organizacji).

Wzruszająca opowieść z chorzowskiej dzielnicy

Wspólnie z Muzeum Hutnictwa poszliśmy na spacer po Chorzowie Batorym. Dzięki temu powstał wyjątkowy reportaż o dzielnicy.

Dorastali w cieniu huty. Druga odsłona Smykocza Hutniczego coraz bliżej

W przyszłym tygodniu do rąk mieszkańców trafi najnowsze wydanie papierowego Chorzowianina. Wewnątrz będzie specjalny dodatek. „Smykocz Hutniczy” tym razem poświęcony będzie dzielnicy Chorzów Batory.

Będzie druga odsłona Smykocza Hutniczego. Odkryjemy tajemnice Hajduk

„Smykocz Hutniczy” to specjalny dodatek, który pod koniec ubiegłego roku przygotowaliśmy wspólnie z Muzeum Hutnictwa (w organizacji). Pierwsza odsłona dotyczyła Huty Królewskiej. Druga dotyczyć będzie Hajduk i Huty Batory.

Huta to jest styl życia

O tym, co słychać na budowie, a także o hutniczej tożsamości miasta z Adamem Kowalskim, dyrektorem Muzeum Hutnictwa (w organizacji) rozmawia Paweł Mikołajczyk.

Chorzowianin ze „Smykoczem Hutniczym” jest już na mieście

Zapraszamy do czytania najnowszego wydania Chorzowianina. Nasi kolporterzy rozdają najnowszy numer pisma w centrum Chorzowa.

Poćcie się z nami posmykać po Chorzowie

Już jutro najnowsze wydanie pisma Chorzowianin.pl. Wspólnie z Muzeum Hutnictwa zachęcamy do czytania. Wewnątrz numeru znajdzie się dodatek specjalny „Smykocz hutniczy”.

Odkryjmy wspólnie tajemnice hutniczego miasta

Wspólnie z powstającym Muzeum Hutnictwa wyruszamy w podróż, która pomoże odkryć nieopowiedziane jeszcze historie Chorzowa, Królewskiej Huty i Wielkich Hajduk.

Smykocz po Królewskiej Hucie