Reklama:


Nie żyje Krystyna Cieślik

Nie żyje Krystyna Cieślik
Krystyna Cieślik przy ławeczce Gerarda Cieślika - zdjęcie z grudnia 2014 rFot. Mariusz Banduch

W wieku 83 lat zmarła w piątek Krystyna Cieślik, żona byłego napastnika chorzowskiego Ruchu Gerarda Cieślika, trzykrotna mistrzyni Polski w piłce ręcznej w barwach „Niebieskich”.

„Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyny Cieślik, byłej szczypiornistki Ruchu, żony naszej Legendy, Gerarda Cieślika. Zmarła w wieku 83 lat” – czytamy na stronie czternastokrotnego mistrza Polski.

Krystyna Cieślik, z domu Janiczek, była piłkarką ręczną Ruchu w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Trzykrotnie (1962-1964) zdobywała z nim mistrzostwo Polski.

W 2001 r. zawarła związek małżeński z Gerardem Cieślikiem. Legendarny piłkarz Ruchu i reprezentacji Polski odszedł 3 listopada 2013 r.

Jak poinformował Ruch Chorzów, pogrzeb Krystyny Cieślik odbędzie się w piątek, 17 maja w Katowicach. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 10.00 w Bazylice pod wezwaniem św. Szczepana i Matki Boskiej Bogucickiej przy ul. Markiefki 89 w Katowicach-Bogucicach. Śp. Krystyna Cieślik spocznie na pobliskim cmentarzu przy ul. Leopolda.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości