Nie żyje Gothard Kokott

Nie żyje Gothard Kokott
Gothard Kokott podczas jednego z meczów Cleareksu Chorzów w hali MORiSFot. Adrian Ślązok

W wieku 77 lat zmarł Gothard Kokott, były trener m.in. Cleareksu Chorzów, z którym świętował sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej.

O śmierci Gotharda Kokotta poinformował Raków Częstochowa. To w tym klubie ceniony trener pracował w latach 90. ubiegłego wieku, prowadząc drużynę w 95 meczach w najwyższej klasie rozgrywek. Z ekstraklasowych spotkań kibice pamiętają go także jako szkoleniowca Ruchu Radzionków.

W 2001 r. Kokott został trenerem Cleareksu. Debiutował w tej roli podczas turnieju o mistrzostwo Brandenburgii w Eisenhuettenstadt, wygranego przez zespół z Chorzowa. Później świętował z Cleareksem mistrzostwo Polski, a także awans do fazy finałowej UEFA Futsal Cup (obecnej Ligi Mistrzów).

Był związany z chorzowskim klubem przez wiele lat, czasami jako głównodowodzący, czasami w roli doradcy. Szkoleniowcem Cleareksu przestał być jesienią 2010 r., ale cały czas interesował się losami klubu.

– Odszedł przyjaciel, dobry, uczciwy, sympatyczny, człowiek. Zawsze interesował się tym, co dzieje się w klubie, pytając: „co tam u nas w CLEAREX-ie słychać?” Cieszył się z sukcesów drużyny, martwił się niepowodzeniami. Miał 77 lat – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Chorzowa.

Gothard Kokott prowadził także, przez krótki okres, futsalową reprezentację Polski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa