Bezkompromisowa autobiografia. Antoni Piechniczek spotka się z autorami i fanami na Stadionie Śląskim

Bezkompromisowa autobiografia. Antoni Piechniczek spotka się z autorami i fanami na Stadionie Śląskim
Antoni Piechniczek jest niezwykle ważną postacią polskiego sportu, a także Chorzowa.fot. Marcin Bulanda

W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera biografii legendarnego trenera Antoniego Piechniczka.

Dokładnie 3 maja, w dniu urodzin Antoniego Piechniczka miała miejsce premiera książki pt. „Antonii Piechniczek. Bezkompromisowa autobiografia”. Jej autorami są dziennikarze Paweł Czado oraz Beata Żurek.

– Mark Twain napisał kiedyś: „Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś, oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co”. Antoni Piechniczek urodził się 3 maja 1942 roku w Chorzowie i już w wieku sześciu lat wiedział, co chce robić w życiu. Duża w tym zasługa jego śp. babci Jadwigi, która zabrała wnuka na pierwszy mecz – Ruchu z Polonią Warszawa. Od tamtego momentu „Antek” nie potrafił przestać myśleć o futbolu i związał się z nim niemal na całe życie – czytamy opis na okładce.

W związku z tym już 18 maja w Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego odbędzie się spotkanie z byłym selekcjonerem piłkarskiej Reprezentacji Polski, a także autorami biografii.

– Opowiedzą oni o reporterskiej pracy nad książką, o przeprowadzaniu licznych wywiadów na jej potrzeby, ale też nie zabraknie anegdot na temat polskiego futbolu i nie tylko – zapowiada Stadion Śląski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wszystkie osoby, które chcą wziąć w nim udział powinny stawić się w recepcji Kotła Czarownic o 17.50 skąd nastąpi przejście do wspomnianego Centrum Konferencyjnego.

Książkę „Antonii Piechniczek. Bezkompromisowa autobiografia” można nabyć także TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa