Zaskakująca zmiana w chorzowskim Skansenie. Nowa dyrektor muzeum

Zaskakująca zmiana w chorzowskim Skansenie. Nowa dyrektor muzeum
Nowa dyrektor może pochwalić sie ogromnym dośwaidczeniem w zakresie PR.fot. Skansen Chorzów

W ostatnich dniach doszło do zmian w chorzowskim Skansenie. Dotychczasowy dyrektor dr Artur Madaliński zrezygnował z pełnionej funkcji. Na stanowisko została już powołana nowa osoba.

Dokładnie 15 września istotna roszada w Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie stała się faktem. Rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora obiektu złożył dr Artur Madaliński. Zarząd Województwa Śląskiego, pod który podlega Skansen zaakceptował decyzję.

Jednocześnie stery zlokalizowanego na terenie Parku Śląskim muzeum przejęła Paulina Cius-Górska. Nowa dyrektor jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Literatury XX wieku (tytuł magistra) oraz podyplomowych studiów z zakresu logopedii z glottodydaktyką Uniwersytetu Śląskiego a także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach (obój, fortepian).

Cius-Górska w przeszłości była dziennikarką i redaktorką prowadzącą dział kultury w Wydawnictwie Murator oraz Super Expressie. Od kilkunastu lat pracuje w strukturach samorządowych województwa śląskiego. Zajmowała się realizacją projektów unijnych, była kierownikiem biura prasowego i rzecznikiem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, a w ostatnich latach rzecznikiem i kierownik ds. promocji i informacji w Śląskim Centrum
Przedsiębiorczości.

Paulina Cius-Górska podczas pierwszego obchodu Skansenu w nowej roli. fot. Skansen Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa