„Oliwny Balsam. Męczeństwo ks. Jana Machy” już niebawem na deskach ChCK

„Oliwny Balsam. Męczeństwo ks. Jana Machy” już niebawem na deskach ChCK
Sztuka będzie poświęcona ostatnim dniom życia duchownego.fot. UM Chorzów

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl poświęcony ostatnim dniom życia błogosławionego księdza Jana Machy.

Już za tydzień we wtorek, tj. 18 października w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl pt. „Oliwny Balsam. Męczeństwo ks. Jana Machy” w reżyserii Mariana Florka. Sztuka poświęcona będzie ostatnim dniom życia błogosławionego duchownego.

– Ksiądz Jan Macha był organizatorem dobroczynnej akcji pod kryptonimem „Konwalia”. Polegała ona na niesieniu pomocy poszkodowanym przez wojnę rodzinom na terenie Śląska. Gestapo aresztowało go wraz z dwoma współpracownikami w listopadzie 1941 r. W trakcie przesłuchań ks. Jan Macha nikogo nie wydał. Pomimo starań władz kościelnych i rodziny o ułaskawienie, został po kilku miesiącach przebywania w celi śmierci katowickiego więzienia przy ul. Mikołowskiej, skazany na karę śmierci – przypominają organizatorzy w zapowiedzi.

Cena biletu dla jednej osoby za udział w spektaklu wynosi 20 zł. Więcej informacji, a także rezerwacje dostępne są w drodze mailowej pod adresami: majka@chck.pl, joannabw@chck.pl lub telefonem 32 247 39 58

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa