Reklama:


Zebra na Wolności. Zadba o pieszych.

Zebra na Wolności. Zadba o pieszych.
Jesienią dobra widoczność pieszych jest niezwykle ważna, o czym przypomni Basia.fot. archiwum

Jesienią kierowcy muszą wykazać się większą ostrożnością na drogach. Odpowiedzialność leży także po stronie pieszych, ci z kolei muszą zadbać o swoją widoczność.

Szybki zachód słońca i zmrok już późnym popołudniem oznacza trudniejsze warunki do jazdy dla kierowców, a przede wszystkim wydłużony okres mniejszej widoczności. Osoby, które wsiadają za kółko swojego samochodu muszą wykazać się większą czujnością. Odpowiedzialność nie leży jednak tylko po ich stronie.

Piesi powinni zwrócić uwagę na swoją widoczność, np. stosując odblaskowe opaski lub rezygnując z ciemnej odzieży, zwłaszcza wieczorami.

By przypomnieć chorzowianom o tych zasadach, miasto wspólnie ze strażnikami miejskimi przygotowało akcję społeczną. Już jutro tj. trzeciego listopada będzie można na ul. Wolności spotkać wyjątkową postać.

– W czwartek, trzeciego, na ul. Wolności w Chorzowie elementy odblaskowe będzie rozdawała Strażniczka Basia, czyli maskotka Straży Miejskiej. Dzięki specjalnej tubie mieszkańcy przekonają się też, jaka jest różnica w widoczności między osobami posiadającymi odblaski, a tymi, które ich nie noszą – zapowiada UM Chorzów.

Początek akcji zaplanowany jest na godzinę 11.30 u zbiegu ulic Wolności i Sobieskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości