Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia

Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia
Kocioł Czarownic kolejny raz będzie gotowy na moc muzycznych wrażeń.fot. archiwum

Na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi nie mniej legendarny Andrea Bocelli. Od tego spektakularnego wydarzenia dzielą nas już dosłownie godziny. Będzie to pierwszy tak duży koncert muzyki klasycznej na tej sportowej arenie w sercu Śląska, a także największy biletowany występ włoskiego tenora w naszym kraju.

Stadion Śląski w Chorzowie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren sportowych w naszym kraju, miejscem będącym szczególnie istotnym symbolem regionu. Po wieloletniej przebudowie, na nowo otwarty w październiku 2017 roku, stał się największym stadionem w Polsce, mogącym pomieścić widownię koncertową w liczbie 85.000 osób! To także narodowa arena lekkoatletyczna. Andrea Bocelli wpisuje się idealnie swoją postacią w legendę Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To tutaj właśnie swoje największe sukcesy odnosiła przed laty polska reprezentacja piłki nożnej. Występowały takie sławy jak: Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses. Włoski tenor swoim koncertem w tym miejscu już w najbliższą sobotę z pewnością zapisze się w historii stadionu jako jedna z najjaśniejszych gwiazd światowej muzyki i na zawsze stanie się legendą tego miejsca. Co ciekawe mimo tak długiej i bogatej historii Stadionu Śląskiego w Chorzowie, występ Andrei Bocellego będzie dopiero pierwszym koncertem klasycznym na tym obiekcie!

Scena na płycie stadionu już stoi – budowana była od zeszłego piątku, a ponad 10 tysięcy krzesełek właśnie jest ustawianych. Zainstalowanych zostanie także około trzystu zestawów głośnikowych, pięć głównych punktów na scenie oraz pięć wież na płycie. Dogłośnione zostaną pola bliskie i średnie przy scenie. Wszystkie mikrofony zastosowane do nagłośnienia orkiestry, instrumentów solowych oraz solistów wraz z maestro są najwyższej klasy, takich marek jak Schoeps, AKG czy DPA w ilości przekraczającej 100 sztuk.

Wszystko wskazuje na to, że chorzowski stadion będzie zapełniony publicznością z całej Polski. Do tej pory największym biletowanym występem Andrei Bocellego w naszym kraju był ubiegłoroczny warszawski występ artysty na PGE Narodowym. Od soboty palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji przejmie Stadion Śląski.

Warto dodać, że do Andrei Bocellego należy także spektakularne osiągnięcie w postaci trzeciego co do wielkości niebiletowanego koncertu w historii Polski. Na Wałach Chrobrego w Szczecinie w 2017 roku występ włoskiego tenora obserwowało ponad 200 tysięcy osób! – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.

Początek koncertu o godzinie 20:00. Bramy stadionu otwarte będą już dwie godziny wcześniej. Maestro pojawi się na scenie w towarzystwie dyrygenta Carla Berniniego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Gośćmi specjalnymi włoskiego tenora będą: Maria Aleida – artystka operowa, Ilaria della Bidia – wokalistka pop oraz Andrea Griminelli – flecista. Wystąpi także para tancerzy: Angelica Gismondo i  Tommaso Stanzani.

Przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Stadion Śląski będzie w sobotę gotowy na przyjęcie publiczności i pobicie rekordu frekwencji jeśli chodzi o biletowane koncerty Andrei Bocellego w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników muzyki do Kotła Czarownic! Przeżyjmy tu wspólnie koncert tego absolutnie legendarnego włoskiego tenora – dodaje Rafał Byrczek, Prezes Stadionu Śląskiego.

Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Ostatnie bilety w sprzedaży na www.biletserwis.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa