Poniedziałek przyniesie kolejne utrudnienia na drogach. Drugi etap remontu ul. Parkowej

Poniedziałek przyniesie kolejne utrudnienia na drogach. Drugi etap remontu ul. Parkowej
Zakończenie tego etapu przewidziano na 1 września br.fot. archiwum

Poniedziałek oprócz rozpoczęcia nowego tygodnia przyniesie ze sobą kolejne utrudnienia na chorzowskich drogach. Dotyczą one ul. Parkowej.

Od 28 sierpnia, a dokładnie od 10.00 w ciągu ul. Parkowej kontynuowany będzie jej remont i przebudowa. Drugi etap przewiduje prowadzenie prac na jezdni z kierunku ulicy Katowickiej w kierunku ronda przy centrum handlowym AKS.

W związku z tym kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na następujące zmiany:

  • na całej szerokości zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie remontowana jezdnia ulicy Parkowej,
  • ruch pojazdów z kierunku ulicy Katowickiej w kierunku ronda w rejonie C.H. AKS poprowadzony zostanie jezdnią zachodnią ulicy („pod prąd” względem ruchu obowiązującego w ramach stałej organizacji ruchu. Ruch pojazdów z kierunku przeciwnego tzn. w kierunku ul. Katowickiej zostanie zamknięty),
  • z kierunku skrzyżowania ulic Kościuszki i Parkowej oraz ronda przy centrum handlowym AKS w kierunku skrzyżowania ulic Parkowej, Katowickiej i al. Wojska Polskiego wyznaczony zostanie objazd ulicami Kościuszki, Rynek i Katowicką.

Wykonawca deklaruje zakończenie tego etapu remontu do 1 września br. Wszystkie zmiany na chorzowskich drogach można śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze – TUTAJ.

Prace będą przebiegać na wskazanym odcinku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa