Ruch zmierzył się z mistrzem Izraela. To była surowa lekcja (wideo)

Tak padła bramka na 2:0 dla Maccabi, najładniejsza w tym meczu. Golkipera Ruchu pokonał strzałem z dystansu Dan BitonFot. Ruch TV

Na zakończenie obozu w Busku-Zdroju piłkarze Ruchu Chorzów zagrali sparing z Maccabi Tel Awiw. Rywal zawiesił „Niebieskim” poprzeczkę zbyt wysoko. Skończyło się porażką 0:5.

Ruch Chorzów zaplanował cztery sparingi przed startem sezonu w Betclic 1. Lidze. Po porażkach z Puszczą Niepołomice (0:1 na Cichej) i Koroną Kielce (1:4 w Kielcach) „Niebiescy” zmierzyli się w środę z Maccabi Tel-Awiw, aktualnym mistrzem Izraela. Spotkanie było ostatnim akcentem dla drużyny Janusza Niedźwiedzia na zgrupowaniu w Busku-Zdroju (na czwartek zaplanowano powrót do Chorzowa).

Kadra Ruchu przechodzi proces gruntownej przebudowy. Przeciwko Maccabi zaprezentowali się pozyskani latem Jakub Szymański, Martin Konczkowski (nietypowo, zagrał jako środkowy obrońca), Mateusz Chmarek oraz Denis Ventura. Dwa dni temu Ruch sprowadził także Andreja Lukicia, ale chorwacki stoper w tym meczu jeszcze nie zagrał.

Mistrz Izraela zawiesił Ruchowi poprzeczkę bardzo wysoko, będąc dla niego przez większość spotkania surowym nauczycielem. W pierwszej połowie po prostopadłym zagraniu w pole karne wynik otworzył Dor Peretz. Gol na 2:0 dla Maccabi był ozdobą spotkania. Dan Biton przepięknie przymierzył zza pola karnego. Jakub Szymański wyciągnął się jak struna, ale piłka wpadła w samo okienko.

W drugiej połowie rywale Ruchu trafili jeszcze trzykrotnie. Nadav Niddam rozpoczął kontrę na własnej połowie, przebiegł kilkadziesiąt metrów i płaskim strzałem podwyższył na 3:0. W końcówce dwie bramki zdobył 18-letni Sayed Abu Farkhi, ustalając wynik.

„Niebiescy” przed startem ligi rozegrają jeszcze jeden mecz, z Rekordem Bielsko-Biała na Cichej. Początkowo był on planowany na 13 lipca, najprawdopodobniej odbędzie się dzień wcześniej. Natomiast 19 lipca chorzowianie rozpoczną rywalizację w Betclic 1. Lidze. Na wyjeździe zmierzą się z Odrą Opole.

Ruch Chorzów – Maccabi Tel Awiw 0:5 (0:2)