Trwa zbiórka dla Ukrainy. Sprawdź co jeszcze jest potrzebne

Trwa zbiórka dla Ukrainy. Sprawdź co jeszcze jest potrzebne
Mieszkańcy Chorzowa z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc UkraineCenrum Integracji Międzypokoleniowej

Chorzowska zbiórka na rzecz Ukrainy nie zwalnia tempa. Mieszkańcy skompletowali ponad 60 palet najpotrzebniejszych rzeczy, a to nie koniec działań.

Zbiórka darów na rzecz Ukrainy, a konkretnie Tarnopola przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Akcja ruszyła w ubiegłą sobotę i od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem chorzowian. Do Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie zaczęły spływać kolejne dary, a pomoc mieszkańców w pakowaniu okazała się nieoceniona.

Dary wciąż do nas napływają, dlatego spodziewamy się że we wtorek przekroczymy liczbę palet równą możliwości pełnego załadowania 3 naczep tirów. Korzystamy przy tym z uprzejmości firm, które na terenie Chorzowa mają swoje ogromne hale – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

To nie koniec akcji

Zbiórka darów dla Tarnopola potrwa do najbliższego piątku, tj. 4 marca. W dalszym ciągu przedmioty można przekazywać do wspomnianego Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7. Placówka oprócz wcześniej przyjmowanych rzeczy takich jak jedzenie, środki higieniczne, czy też ubrania jest otwarta na inne produkty. Należą do nich m.in. małe sprzęty AGD – mikrofalówki, czajniki sokowirówki; talerze garnki, sztućce, łóżka polowe oraz śpiwory. Wszystko zostanie przekazane na rzecz osób, które przekroczyły już granicę i teraz konieczne jest zapewnienie im jak najbardziej komfortowych warunków pobytu.

Inna pomoc także potrzebna

Tragiczna sytuacja, jaka napotkała Ukrainę w wyniku zbrojnego ataku, który prowadzi Federacja Rosyjska wymaga wielkiego wsparcia dla tamtejszej ludności. Potrzebni są wolontariusze, którzy udzielą pomocy w zakresie transportu czy noclegów. Wszyscy, którzy są gotowi zaangażować się w takie działania, mogą zgłosić się do Centrum Aktywizacji Społecznej pod numerem 32 307 53 29 lub mailowo cas@opschorzow.pl

Przypominamy także, że najbliższy punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy działa w Katowicach na dworcu PKP. W punkcie tym obywatele Ukrainy uzyskają informację na temat legalizacji pobytu w naszym kraju. Będzie czynny od godziny 8:00 do 22:00, także w weekendy. Informacji udzielać będą pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz wolontariusze. Rozlokowywanie uchodźców, w tym na terenie Chorzowa, odbywa się za pośrednictwem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

+48 47 721 75 75, +48 32 606 32 32 – to numery pod którym obywatele Ukrainy mogą uzyskać informacje na temat legalizacji pobytu. Infolinia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego jest czynna: poniedziałki, środy, czwartki i piątki – od 7.30 do 15.30, we wtorki – od 7.30 do 18.00.

Ponadto, istotne informacje na temat pobytu w Polsce można znaleźć w języku ukraińskim na stronie Urzędu Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości