Decyzją radnych zabezpieczono środki. Konwersja pożyczki na akcje Ruchu Chorzów

Decyzją radnych zabezpieczono środki. Konwersja pożyczki na akcje Ruchu Chorzów

Zarząd i kibice chorzowskiego Ruchu mogą cieszyć się decyzjami podjętymi w magistracie. Radni podczas dzisiejszej sesji jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem kolejnego wsparcia 14-krotnemu Mistrzowi Polski.

Wczoraj wiceprezydent Marcin Michalik oraz prezes Niebieskich Seweryn Siemianowski parafowali akt notarialny na mocy którego Chorzów przejął kolejny pakiet akcji 14-krotnego Mistrza Polski o wartości 900 tys. zł. To druga część obiecanego przez władze miasta w tym roku kalendarzowym wsparcia. Poprzednia została sfinalizowana w kwietniu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niebiescy otrzymali wsparcie finansowe. Miasto wykupiło drugi pakiet akcji Ruchu Chorzów

To nie koniec. Niebiescy złapią jeszcze jeden oddech finansowy

Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli jednogłośnie kolejną istotną decyzję odnośnie Ruchu. W uchwale, która dotyczyła zmian w budżecie znalazł się zapis o zabezpieczeniu kwoty 3 mln zł do przeprowadzania konwersji pożyczki (zaciągniętej dwa lata temu) na akcje klubu. Taki zabieg pozwoli uniknąć naliczania dalszych odsetek, które obciążają finanse Niebieskich.

Faktyczna kwota, która pokryje całą operację może być mniejsza niż ta zabezpieczona. Wynika to z faktu, że nie wiadomo ile będzie wynosiła suma odsetek w momencie podpisania aktu notarialnego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości