Ruch zaczął przygotowania do ligi. Zobacz zdjęcia z pierwszego treningu

Ruch zaczął przygotowania do ligi. Zobacz zdjęcia z pierwszego treningu
Daniel Szczepan (z przodu) podczas pierwszego treningu Ruchu Chorzów po urlopachFot. Marcin Bulanda

Tylko 17 piłkarzy, w tym kilku z drugiego zespołu, wzięło udział w pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie. – Transfery lubią ciszę – powiedział pytany o wzmocnienia trener Janusz Niedźwiedź.

Najpierw siłownia, później zajęcia na bocznym boisku stadionu przy ul. Cichej – tak wyglądał pierwszy dzień treningów w Ruchu Chorzów po wakacyjnej przerwie. Trener Janusz Niedźwiedź miał do dyspozycji 17 piłkarzy, w tym nowego bramkarza Jakuba Szymańskiego oraz kilku graczy z rezerw.

Indywidualnie trenował Robert Dadok, zaś Patryk Sikora przechodzi rehabilitację po urazie kolana. Natomiast Tomasz Wójtowicz, który na przełomie maja i czerwca przebywał na zgrupowaniu kadry młodzieżowej, wróci do klubu nieco później.

„Niebiescy” trenować będą na razie na własnych obiektach. 22 czerwca zmierzą się w sparingu z Puszczą Niepołomice na Cichej. Dwa dni później wyjadą na zgrupowanie do Buska-Zdroju.

Pytany o wzmocnienia trener Janusz Niedźwiedź odparł, że „transfery lubią ciszę”. Zaapelował o cierpliwość.

Jako trenerzy chcielibyśmy, żeby już jutro na treningu była pełna grupa zawodników. Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że na pewne ruchy transferowe trzeba będzie poczekać. Myślę, że i przed obozem, i po obozie będą na rynku dobrzy zawodnicy, którzy nie załapią się w swoich klubach albo nie dostaną takiej oferty, która by ich satysfakcjonowała. I wtedy będą możliwości, żeby ich pozyskiwać. To okienko będzie jeszcze trwało – powiedział Janusz Niedźwiedź podczas briefingu prasowego.

Trener Ruchu dodał, że toczą się rozmowy z zawodnikami, którym kończą się kontrakty 30 czerwca br. Mowa o wspomnianym Dadoku, a także o Somie Novothnym, Josemie czy Patryku Stępińskim.

Kadra Ruchu na pierwszy trening
Bramkarze: Tomasz Nowak, Marcel Potoczny, Jakub Szymański.
Obrońcy: Kacper Galus, Danylo Lapka, Krzysztof Przydacz, Maciej Sadlok, Przemysław Szur, Szymon Szymański.
Pomocnicy: Bartłomiej Barański, Robert Dadok, Miłosz Kozak, Ksawery Kwiatkowski, Łukasz Moneta, Filip Starzyński, Marcel Wawrzyniuk.
Napastnicy: Mike Huras, Daniel Szczepan.

Zobacz zdjęcia z pierwszego treningu (Fot. Marcin Bulanda)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa