Witek z kolejnymi minutami w Reprezentacji Polski. Pewne zwycięstwo z Portugalią

Witek z pewnością będzie dobrze wspominał swoje pierwsze zgrupowanie.fot. Marcin Bulanda-PressFocus

Młody zawodnik chorzowskiego Ruchu zaliczył kolejne minuty w barwach drużyny narodowej. Pomocnik Niebieskich zagrał 45 minut przeciwko Portugalii.

Przypomnijmy, że Jakub Witek został w ostatnim momencie powołany do Reprezentacji Polski U20 prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego. Dokładnie 23 września, zaledwie dwa dni po dołączeniu do zespołu pomocnik Niebieskich zaliczył debiut z orzełkiem na piersi. Pojawił się na placu gry w 89. minucie przegranego meczu z Niemcami 2:1 (0:1).

Witek otrzymał większą szansę wczoraj w starciu z Portugalią. Gracz Ruchu rozpoczął mecz w Stalowej Woli w podstawowej jedenastce. Na boisku spędził 45 minut, a po przerwie zastąpił go były gracz 14-krotnego Mistrza Polski Tomasz Neugebauer. Z pewnością spotkanie będzie mile wspominane przez Witka, bowiem Biało – Czerwoni wygrali 3:1, osiągając już taki rezultat w pierwszej połowie.

Reprezentacja Polski U20 po trzech rozegranych meczach w ramach Elite League ma na swoim koncie 6 punktów.

Polska – Portugalia 3:1 (3:1)

1:0 Jan Biegański, 10 min.
1:1 Rodrigo Gomes, 12 min.
2:1 Kacper Karasek, 24 min.
3:1 Kacper Kasperowicz, 35 min.

Polska: Biegański (46 Bieszczad) – Klimek (90 Bernard), Szymański, Tkocz, Kasperowicz, Ibe-Torti (20 Talar) – Wędrychowski (71 Sezonienko), Witek (46 Neugebauer), Biegański, Karasek (86 Klisiewicz) – Buksa; trener: Miłosz Stępiński.