Wisiał za oknem, a policjanci trzymali go za nogi. Ucieczka agresora udaremniona

Wisiał za oknem, a policjanci trzymali go za nogi. Ucieczka agresora udaremniona
Reakcja policjantów, a także ich współpraca zapobiegły ogromnej tragedii.fot. KMP Chorzów

Chorzowscy policjanci dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji uratowali mężczyznę, który próbował niebezpiecznej ucieczki.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Około 18.00 dyżurny KMP w Chorzowie wysłał patrol do interwencji dotyczącej nieporozumienia sąsiedzkiego w jednej z kamienic. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że pijany mężczyzna ciągle dobija do drzwi sąsiadki, która zgłosiła całą sprawę do wspomnianego dyżurnego. Kobieta zrelacjonowała, że osobnik jest agresywny, wulgarny, a także niszczył zewnętrzne drzwi.

Mundurowi udali się do mieszkania zajmowanego przez mężczyznę. Kiedy ten ich dostrzegł, zaczął uciekać i w efekcie próbował wyskoczyć przez okno. Policjanci dopadli do desperata, w ostatniej chwili chwytając go za nogi, tym samym zapobiegając tragedii.

Lokator był agresywny i cały czas wykrzykiwał, że chce się zabić. W tej samej chwili nieopodal okien kamienicy przejeżdżał patrol drogówki, który natychmiast zauważył wiszącego za oknem mężczyznę oraz swoich kolegów, którzy próbowali wciągnąć go do środka mieszkania. Wsparcie wkroczyło do akcji i tym samym wspólnymi siłami stróżom prawa udało się zapobiec niebezpieczeństwu, a jednocześnie obezwładnić nietrzeźwego agresora.

Ostatecznie awanturnikowi została udzielona pomoc medyczna, a następnie trafił do izby wytrzeźwień.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa