Konkurencja w ataku rośnie. Ruch ma nowego napastnika

Konkurencja w ataku rośnie. Ruch ma nowego napastnika
Kobusiński jeszcze bardziej zwiększy konkurencję wśród napastników.fot. Ruch Chorzów

Wydawało się, że kadra Niebieskich na rundę wiosenną jest już skompletowana. Ruch postanowił jednak zaskoczyć kolejnym wzmocnieniem.

Zimowe okienko w wykonaniu 14-krotnego Mistrza Polski można ostatecznie uznać za intensywne. Do drużyny zawitał bowiem Kacper Skwierczyński, Przemysław Maj, Michał Feliks, Jan Sedlak, a także Paweł Baranowski. Po zakontraktowaniu ostatniego z wymienionych wydawało się, że na tym działania Ruchu na rynku transferowym zostaną zakończone.

Niebiescy postanowili jeszcze bardziej wzmocnić ofensywę. Do Chorzowa z Zagłębia Lubin na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu zawitał Szymon Kobusiński.

– Cieszę się, że trafiłem do Ruchu. Gra dla tego klubu będzie dla mnie dużym wyzwaniem, które bardzo chce podjąć. Wierzę, że pokaże się na boisku z dobrej strony i będę w stanie pomóc tej drużynie. Wiem, jaka atmosfera panuje na meczach Ruchu. Na własnej skórze poczuję ją już w niedzielę – mówi Kobusiński za pośrednictwem oficjalnej strony klubu.

Mający 24-lata napastnik rozpoczynał swoją karierę w takich drużynach jak Zorza Grzmiąca, Syrena Cybinka i Perła Cybinka. Później trafił do Polonii Słubice, UKP i Falubazu Zielona Góra zaliczając debiut w seniorskim futbolu. Później Kobusiński reprezentował barwy Garbarni Kraków, Stali Rzeszów oraz Lechii Zielona Góra. W ostatniej z wymienionych drużyn zaliczył fantastyczną jesień w 2020 roku zdobywając 17 bramek w 17 spotkaniach na poziomie 3. ligi. W efekcie 24-latek związał się z Puszczą Niepołomice. W ubiegłym sezonie w ramach rozgrywek 1. ligi trafił 11 razy do siatki rywali. Dobra postawa zaowocowała transferem do Zagłębia Lubin. W Ekstraklasie napastnik wystąpił pięciokrotnie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa