Reklama:


ChLF. Bryka blisko srebra, Nattel pod wielką presją

ChLF. Bryka blisko srebra, Nattel pod wielką presją

Jak już informowaliśmy, od kilku dni mamy nowego mistrza Chorzowa – PiotrBud. Co działo się w innych spotkaniach? Walka o medale i o utrzymanie będzie trzymać w napięciu do samego końca. Podobnie jak kwestia awansu do I ligi.

I LIGA: PiotrBud odzyskał po sześciu latach mistrzostwo ChLF. Kropkę nad „i” postawił… bez rozgrywania meczu. Autor Team nie stawił się bowiem na zawody. Więcej o nowym mistrzu przeczytacie w tekście poniżej.

Czytaj: Zmienili barwy i odzyskali tytuł! Mamy nowego mistrza Chorzowskiej Ligi Futsalu

Coraz bliżej zapewnienia sobie wicemistrzostwa jest Bryka, która wysoko pokonała Klimzowiec. Miała ułatwione zadanie, bo rywale grali bez nominalnego bramkarza i bez żadnego zmiennika.

Nadal nie wiemy, kto będzie drugim spadkowiczem. Po 17. kolejce w bardzo trudnej sytuacji są piłkarze Nattelu, którzy nie sprostali ustępującemu mistrzowi ChLF, Irex Gazowi (4:5). Za to w meczu Victorii z Mateco doszło do sensacji. Broniący się przed spadkiem zespół rozbił kandydata do medalu aż 6:0. Natomiast spotkanie Silesii z Orange zakończyło się remisem 2:2 (obie drużyny jeszcze nie są bezpieczne).

Wszystko zależy od tego, co zrobi na finiszu grający pod dużą presją Nattel.  Traci cztery punkty do Orange oraz Victorii, ale ma do rozegrania dwa mecze – zaległy z Klimzowcem oraz spotkanie 18. kolejki z Mateco. Dwa zwycięstwa (a w skrajnie optymistycznym scenariuszu nawet zwycięstwo i remis) mogłyby dać beniaminkowi utrzymanie. Tyle że starochorzowska ekipa ostatnio głównie przegrywała (cztery razy z rzędu).

17. kolejka
Bryka – Klimzowiec 8:1

Grosicki 3, Walczak 2, Wilczek 2, Krzywka – Błaszczyk;
Silesia – Orange 2:2
Gajdzik, R. Świętek – Kluz, Lenert;
PiotrBud – Autor Team 5:0 (walkower)
Autor Team nie stawił się na zawody;
Irex Gaz – Nattel Chorzów Stary 5:4

Wysocki 3, Kisielok, Kubicki – Nowak 2, Krakowski, Manjura;
Mateco – Victoria Klimzowiec 0:6
Marcin Winciersz 3, Dylewski, Linkiewicz, Kłosek.

Tabela: PiotrBud 41 pkt. (17 meczów), Bryka 36 (17), Irex Gaz 32 (16), Mateco 30 (16), Klimzowiec 22 (16), Silesia 20 (17), Victoria Klimzowiec 19 (17), Orange 19 (17), Nattel 15 (16), Autor Team 4 (17).

II LIGA: AKF Ślonsk po spadku w 2022 r. może zaliczyć bardzo szybki powrót do elity. Po zwycięstwie z Blue Biadaczem 4:1 potrzebuje zaledwie jednego punktu w dwóch ostatnich spotkaniach. Sytuację skomplikował sobie za to Tajfun, któremu wybitnie „nie leży” Stokson. Przegrał z nim po raz drugi w sezonie. Wicelider ma trzy punkty przewagi nad trzecim w tabeli Pro Banking, który w tej kolejce pauzował.

W końcówce sezonu zwyżkę formy notuje WSB, która odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Godny podziwu jest dorobek Mateusza Winciersza. Snajper WSB trafił czterokrotnie, a łącznie ma już 16 bramek w… zaledwie czterech spotkaniach (jest wiceliderem klasyfikacji, z pięcioma trafieniami straty do prowadzącego Łukasza Skoka z AKF Ślonsk). Aż strach pomyśleć, ile goli mógłby mieć na koncie, gdyby regularnie występował w ChLF. W ostatnim meczu Koreja.pl i Dam Pack podzieliły się punktami.

16. kolejka
Contra – WSB 3:8

Molo 3 – Mateusz Winciersz 4, Tajnert 3, Michał Winciersz;
Stokson – Tajfun 3:1

Kądziołka, Maron, Sadło – Mączka;
Koreja.pl – Dam Pack 2:2
Stefan 2 – Colik, Skiba;
Blue Biadacz – AKF Ślonsk 1:4
Liksza – Kowalski, Lesik, Misterka, Skok.

Tabela: AKF Ślonsk 30 pkt. (14 meczów), Tajfun 27 (14), Pro Banking 24 (14), WSB 22 (14), Contra 20 (15), Blue Biadacz 19 (14), Dam Pack 17 (14), Stokson 16 (14), Koreja.pl 6 (15).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości