Reklama:


W maju rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Sprawdź ofertę chorzowskich placówek

W maju rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Sprawdź ofertę chorzowskich placówek
Wyniki egzaminu składają się na część punktów, którą kandydaci mogą zdobyć w procesie rekrutacyjnym.fot. Freepik

Wakacje letnie zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczni ósmoklasiści muszą wcześniej podjąć ważną decyzję odnośnie dalszej edukacji.

Nieco później, bo od 23 do 25 maja uczniowie ósmych klas szkół podstawowych przystąpią do pierwszego, ważnego testu edukacyjnego w ich życiu. To właśnie od wyników wspomnianego egzaminu ósmoklasisty zależy to, w jakiej placówce będą kontynuować swoją edukację.

W Chorzowie na absolwentów podstawówek czekać będzie spory wybór szkół. Jeżeli uczniowie będą chcieli kontynuować swoją edukację w naszym mieście, to w pierwszej kolejności muszą przemyśleć czy chcą robić to w 4-letnim liceum ogólnokształcącym, w 5-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. W ten sposób mogą wybrać spośród 6 liceów ogólnokształcących, 7 techników, 4 szkół branżowych I stopnia (ofertę uzupełnia Liceum Katolickie).

Tradycyjnie o przyjęciu do danej placówki będą decydować punkty, których maksymalna liczba to 200. Połowa z tej puli przeznaczona jest dla wspomnianego egzaminu, drugą część kandydaci mogą uzyskać za swoje oceny na świadectwie końcowym, wyróżnienie, wolontariat, czy też osiągnięcia w olimpiadach.

Już od 15 maja do 19 czerwca dla przyszłych absolwentów dostępna będzie rekrutacja w systemie elektronicznym. Wnioski, a także wymagane załączniki do poszczególnych szkół będzie można złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej (wymaga to posiadania przez rodziców profilu zaufanego).

Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji, a także oferty poszczególnych szkół ponadpodstawowych w Chorzowie można znaleźć w informatorze przygotowanym przez urząd miasta – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości