Koncert na „sześćdziesiątkę” Mirka Breguły

Koncert na „sześćdziesiątkę” Mirka Breguły

Przyjaciele i fani Mirka Breguły uczczą sześćdziesiątą rocznicę urodzin artysty. Bilety dawno się rozeszły.

Mirek Breguła – wspaniały polski Artysta. Jego piosenki są stale aktualne i co najważniejsze … nie nudzą się. Dziś obchodzi swoje 60 urodziny. Pamiętajmy o Mirku i Jego twórczości. Jak mało kto zasłużył sobie na to. Dzisiaj kolejny Koncert Urodzinowy Mirka Breguły w Chorzowskim Centrum Kultury. Zapraszamy! – pisze Heniek Czich, obecny lider Universe w mediach społecznościowych.

Trudno nie zgodzić się z jego słowami. O tym, jak wielu ludzi je podziela, świadczy fakt, że bilety na dzisiejszy koncert są już wyprzedane… Nic w tym dziwnego – na stronie internetowej Chorzowskiego Centrum Kultury czytamy:

UNIVERSE to jeden z najpopularniejszych polskich  zespołów  muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku. Laureat festiwali w Opolu i w Sopocie. Piosenki grupy sukcesywnie stawały się przebojami,  okupując najbardziej popularne listy przebojów.  Setki koncertów przysporzyły im wielu wiernych słuchaczy i fanów. Popularność osiągnęli nie tylko w Polsce, ale i wśród Polonii w wielu krajach Europy  i Ameryki. Wydali  łącznie 13 albumów, zawierających ponad 150 piosenek.

A dziś? Dziś każdy koncert Universe jest sentymentalnym  powrotem do muzyki  lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego wieku. Gromadzi wszędzie rzesze fanów, wyzwala chęć wspólnej zabawy i  daje wiele powodów do wzruszeń.

Wiadomość o samobójczej śmierci muzyka, 2 listopada 2007 roku, obiegła kraj lotem błyskawicy i wywołując szok. Przecież zaledwie kilka dni wcześniej – 28 października – Mirek był jeszcze na scenie…

W koncercie urodzinowym na „sześćdziesiątkę” Mirka Breguły, 10 lutego 2024 roku w Chorzowskim Centrum Kultury, wystąpią gościnnie: Maciej Balcar i Jakub Brzeziński.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości