Przeszłość bramą do przyszłości – przed nami Cosmicon

Przeszłość bramą do przyszłości – przed nami Cosmicon

Już po raz drugi Planetarium Śląski Park Nauki zaprasza wszystkich miłośników szeroko pojętej fantastyki na Śląski Festiwal Fantastyki – Cosmicon.

– 25 maja Planetarium stanie się najważniejszym miejscem w Polsce dla wszystkich fanów fantastyki. W dwóch salach równolegle będą odbywały się prezentacje i dyskusje panelowe poświęcone między innymi przyszłości medycyny, grom komputerowym, paradoksom podróży w czasie czy sztucznej inteligencji – zapraszają organizatorzy

Spotkania poprowadzą autorzy audycji „Rzecz Technologiczna” w Radiu 357 – Robert Zembrzycki i Jarosław Juszkiewicz.  

Tak jak w ubiegłym roku przestrzenie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki wypełnią się postaciami z fantastycznych opowieści, na czele z przedstawicielami niezawodnego Legionu 501.  

Atrium z zegarem słonecznym zamieni się w wielkie targowisko, a w holu Parku Nauki będzie można zobaczyć marsjańskiego łazika i inne projekty studentów Politechniki Śląskiej. Nie zabraknie także starych komputerów i kultowych, ośmiobitowych gier.

Miłośnicy nieba również znajdą coś dla siebie – wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii będą mogli spojrzeć w niebo przez profesjonalne instrumenty optyczne. Na deser – w Sali Planetarium wystąpi twórca muzyki elektronicznej – Madis.

Przechodząc przez bramę do przeszłości nasi goście dojdą do Leśniczówki, w której jednocześnie przez cały dzień odbywać się będzie konwent „Stary Świat”, a wieczorem spotkamy się tam na imprezie pt. „Muzyczny Wehikuł Czasu”.

Start Cosmiconu o godz. 12.00! Z wyjątkiem koncertu Madisa, na wszystkie wydarzenia Cosmiconu jest wstęp wolny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa