Chociaż kawałek normalności. Ruch i Spartan oferują darmowe treningi dla ukraińskich dzieci

Chociaż kawałek normalności. Ruch i Spartan oferują darmowe treningi dla ukraińskich dzieci
Dzieci z Ukrainy potrzebują chociaż kawałka normalnej rzeczywistości. Ruch i Spartan oferują im treningi.fot. Ruch Chorzów

Wydarzenia na Ukrainie są z pewnością traumą dla tamtejszych dzieci. Chociaż część normalnej rzeczywistości chcą dać im kluby Ruch i Spartan Chorzów, które przygotowały darmowe treningi dla najmłodszych uchodźców.

Obecna sytuacja na Ukrainie jest tragiczna dla każdego obywatela tego kraju. Z pewnością wojna wywołana przez Rosję jest prawdziwą traumą dla dzieci, dla których nowa rzeczywistość była dotąd wręcz niewyobrażalna.

W związku z tym do Polski przybyły już setki tysięcy uchodźców. Pomoc każdego rodzaju jest dla nich na wagę złota. Dotyczy to także wszystkiego, co pozwoli im chociaż na namiastkę normalnego funkcjonowania w tych trudnych czasach.

Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów oraz Spartan Chorzów przygotowały dla najmłodszych Ukraińców propozycję darmowych treningów. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerami telefonów: 660 920 817 (Ruch) i 510 242 701 (Spartan). Podczas rozmowy można uzyskać także wszystkie szczegółowe informacje.

– Starając się stworzyć uchodźcom choć namiastkę normalności Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów oraz Spartan Chorzów wyszły z inicjatywą organizacji darmowych treningów dla dzieci z Ukrainy, które trafiły na Górny Śląsk. – czytamy na oficjalne stronie Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa