Miasto przystąpiło do dużego projektu. Ekodoradca wkrótce w Chorzowie

Miasto przystąpiło do dużego projektu. Ekodoradca wkrótce w Chorzowie
Chorzów przystąpił do największego projektu ochrony powietrza w Europie.fot. własne

Chorzów przystąpił do największego w Europie projektu ochrony powietrza. Już niebawem w naszym mieście pojawi się Ekodoradca.

Dokładnie 89 partnerów, w tym nasze miasto zdecydowało się na przystąpienie do akcji „Śląskie. Przywracamy błękit”. Jest to największy w Europie projekt ochrony powietrza i obejmuje swoim zasięgiem całe województwo.

W ramach programu działań wynikającego z przystąpienia do przedsięwzięcia już za kilka tygodni w Chorzowie pojawi się Ekodoradca. Zainteresowane osoby i podmioty będą mogły skorzystać z jego wsparcia.

– Ekodoradca będzie świadczył usługi doradcze dla mieszkańców oraz inicjował i koordynował lokalne działania na rzecz poprawy jakości powietrza – informuje urząd miasta.

Zakres prac wspomnianego Ekodoradcy opiera się o zadania związane ze wsparciem realizacji Programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego. Będzie się on skupiał na poziomie gminnym w zakresie m.in. ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza z indywidualnych źródeł ciepła.

Całość projektu współfinansowana jest z Programu LIFE Unii Europejskiej – program działań na rzecz środowiska i klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa