Prawdziwa gratka dla biegaczy. Ruszyły zapisy na 3. edycję Chorzowskiej Dychy

Prawdziwa gratka dla biegaczy. Ruszyły zapisy na 3. edycję Chorzowskiej Dychy
Trasa tegorocznej Chorzowskiej Dychy zlokalizowana będzie w Chorzowie Starym.fot. własne

Miłośnicy biegania mogą z przytupem rozpocząć nowy sezon. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie uruchomił zapisy na 3. edycję Chorzowskiej Dychy!

Coraz lepsza pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a co za tym idzie w naszym mieście będzie odbywać się więcej imprez o takim charakterze. Amatorzy biegania już kolejny raz będą mogli sprawdzić swoją formę podczas Chorzowskiej Dychy.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu organizuje już 3. edycję biegu ulicznego. Impreza odbędzie się 24 kwietnia br., start zaplanowany jest na godzinę 11.00. Na uczestników czeka trasa na dystansie niemal 10 kilometrów. Biegacze rozpoczną zmagania spod Szybu Prezydent i ruszą ulicami Chorzowa Starego i Maciejkowic w kierunku Doliny Górnika.

– Tegoroczna trasa jest zdecydowanie mniej kręta od zeszłorocznej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku biegaliśmy ulicami Chorzowa Batorego. Mamy nadzieję, że zmiana ta urozmaici nasze wydarzenie i przypadnie do gustu miłośnikom biegania! – zapowiada Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Uczestnicy będą sklasyfikowani w kategorii OPEN mężczyzn i kobiet, a także chorzowianin/chorzowianka. Na chętnych czeka 300 numerów startowych. Wpisowe zostało podzielone na trzy etapy:

  • 30 zł – przy zapisie do 23. marca
  • 40 zł – przy zapisie od 24. marca do 18. kwietnia
  • 50 zł – przy zapisie w dniu biegu w Biurze Zawodów (do 10:30) – max 50 miejsc

W ramach odpłatności każdy biegacz otrzyma pamiątkowy medal, gadżet, kupon rabatowy do Sklepu Biegacza oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Dla najlepszych zawodników przewidziane są także statuetki.

Zgłoszenia na bieg dostępne są TUTAJ.

Tak było w ubiegłym roku!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa