Reprezentacja Polski przygotuje się do walki o awans na MŚ 2022 trenując na Cichej

Reprezentacja Polski przygotuje się do walki o awans na MŚ 2022 trenując na Cichej
Reprezentacja Polski będzie trenować na Cichej przed meczem o awans do Mistrzostw Świata.fot. Marcin Bulanda

Stadion chorzowskiego Ruchu ponownie będzie miejscem treningu Reprezentacji Polski. Biało – Czerwoni za tydzień we wtorek rozegrają finał baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Piłkarska Reprezentacja Polski za tydzień we wtorek rozegra najważniejsze spotkanie ostatnich miesięcy. Biało – Czerwoni zmierzą się 29 marca br., na Stadionie Śląskim w finale baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy. Rywalizacja będzie jednocześnie pierwszym spotkaniem o punkty dla nowego selekcjonera Czesława Michniewicza, który zastąpił Portugalczyka Paulo Sousę.

Przypomnijmy, że docelowo nasza kadra miała zagrać na wcześniejszym etapie turnieju wyjazdowy mecz z Rosją. Ze względu na wojnę rozpoczętą na Ukrainie, Sborna została zawieszona we wszystkich rozgrywkach. Dzięki temu Biało – Czerwoni otrzymali automatyczny awans do finału. Zamiast meczu z Rosją reprezentacja zagra na wyjeździe towarzyskie spotkanie ze Szkocją.

Kadra ponownie na swój obiekt treningowy wybrała stadion przy ul. Cichej 6. Po powrocie drużyny Michniewicza z Glasgow, Robert Lewandowski i pojawią się na obiekcie Ruchu dwukrotnie. Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę tj. 26 i 27 marca. W związku z tym zmianie uległa godzina meczu Niebieskich z KKS Kalisz, który docelowo miał zacząć się o 15.30.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom drużyny narodowej, która przygotowuje się do tak ważnego meczu, zgodził się przesunąć początek swojego ligowego spotkania na godz. 18:00, by umożliwić reprezentacji przeprowadzenie tego dnia treningu na głównej płycie stadionu – czytamy na stronie internetowej Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa