Pijany kierowca zatrzymany na ul. Katowickiej. Nie wiadomo w jakim stanie wsiadł za kierownicę

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Katowickiej. Nie wiadomo w jakim stanie wsiadł za kierownicę
Zatrzymany kierowca wypił kilka piw prowadząc jednocześnie pojazd.fot. KMP Chorzów

W dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownice po spożyciu alkoholu. Jeden z nich robił to nawet podczas jazdy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na ul. Katowickiej w Chorzowie. Policjanci podczas rutynowych działań zwrócili uwagę na czerwony pojazd marki Renault. Jego kierowca gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Funkcjonariusze zdecydowali się na zatrzymanie pojazdu do kontroli.

Kiedy mundurowi podeszli do auta, natychmiast zza opuszczonej szyby uderzyła ich woń alkoholu. Stróże prawa poddali kierowcę badaniu alkomatem. Wynik wykazał 2,7 promila w organizmie 25-latka. Nie wiadomo jednak w jakim stanie wsiadł do pojazdu. W wyniku dalszych czynności policjanci znaleźli na wycieraczce puste puszki po piwie. Okazało się, że zatrzymany spożywał trunek podczas jazdy.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O dalszych konsekwencjach zadecyduje sąd. Policja apeluje do o zachowanie rozsądku i odpowiedzialności. W minionym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali łącznie 9 nietrzeźwych kierowców i 3 pod wpływem narkotyków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa