Muzeum Hutnictwa i Villa Reden z prestiżową nominacją. Ruszyło głosowanie

Muzeum Hutnictwa i Villa Reden z prestiżową nominacją. Ruszyło głosowanie
Dwa obiekty z Chorzowa mają szansę na prestiżowe wyróżnienie.fot. Mariusz Banduch

Dwa obiekty z Chorzowa zostały zgłoszone do prestiżowego konkursu budowlanego. Obecnie trwa głosowanie, w którym każdy może wziąć udział.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” organizowany jest nieprzerwanie od 1996 roku. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, renowacji, remontów, a także adaptacji. Ranga tytułu rosła z każdym kolejnym rokiem i dziś jest on pożądany przez wiele osób ze wspomnianej branży.

Ruszyła 26. edycja. Dwie nominacje z Chorzowa

W tym roku odbywa się już 26. edycja konkursu. Dokładnie 1 kwietnia ruszyło głosowanie, które wyłoni tegorocznych laureatów. Wśród nominowanych budynków znalazło się Muzeum Hutnictwa. Obiekt został zgłoszony w podkategorii obiekty zabytkowe. Drugą nominację otrzymała nagradzana w rozmaitych konkursach Villa Reden. Projekt Macieja Franty znalazł się w podkategorii obiektów mieszkalnych.

Wspomniane głosowanie trwa do 20 maja br. Udział w plebiscycie jest bezpłatny. Jedyne, co należy zrobić to wejść na stronę konkursu – TUTAJ, wyszukać obiekt i kliknąć opcję „zagłosuj”. Wówczas zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail, na który przyjdzie wiadomość z linkiem aktywującym głos.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa