Z Niemiec przez Chorzów na Ukrainę. Pomoc humanitarna od Iserlohn

Z Niemiec przez Chorzów na Ukrainę. Pomoc humanitarna od Iserlohn
Miasto parnerskie Iserlohn także pamięta o obywatelach Tarnopola.fot. Miasto Chorzów

Nie tylko Chorzów organizuje pomoc dla Tarnopola. Inne miasto partnerskie także przygotowało kolejne dary, które trafiły na Śląsk skąd wyjadą na Ukrainę.

W dalszym ciągu trwa szereg działań na rzecz pomocy Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję. Mieszkańcy Chorzowa, władze miasta, a także instytucje dołożyły ogromu starań, aby udzielić jak największego wsparcia zarówno uchodźcom jak i osobom, które dalej przebywają za naszą wschodnią granica.

Pomoc prosto z Niemiec

Chorzów głównie koncentruje się na pomocy dla miasta partnerskiego – Tarnopola. Trafiło już tam sporo transportów darów zebranych w naszym mieście. O naszych wschodnich sąsiadach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji myśli także inne miasto partnerskie. Prosto z niemieckiego Iserlohn trafiła do Chorzowa pomoc humanitarna, która zostanie wysłana do wspomnianego Tarnopola.

– Organizacja Iserlohn Hilfe, której założycielką jest Sylvia Olbrich, zorganizowała transport. Kierowcami byli wolontariusze z Iserlohn – informuje miasto Chorzów.

Wśród darów znalazły się artykuły higieniczne, żywność, a także środki do dezynfekcji opatrunki, sprzęt oraz akcesoria medyczne.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa