Tesla Gaming Open wrócił do kalendarza chorzowskich imprez

Tesla Gaming Open wrócił do kalendarza chorzowskich imprez
Chorzowski turniej gier powrócił do kalendarza po przerwie pandemicznej.fot. Mateusz Wieczorek

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do kalendarza chorzowskich imprez wraca wiele wydarzeń. Jednym z nich jest turniej Tesla Gaming Open.

Blisko trzy lata trwała przerwa w organizacji cieszącego się sporym zainteresowaniem turnieju gier Tesla Gaming Open. Przypomnijmy, że swoje początki miał on w 2017 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja,. Zainicjowali ją ówcześni uczniowie Technikum Mechaniczno – Elektrycznego im. Nikoli Tesli.

– Chcieliśmy zrobić małe wydarzenie dla uczniów i nie spodziewaliśmy się, że nabierze ono takich rozmiarów – mówi Daniel Mięsopust absolwent „Tesli”, a obecnie prezes firmy Dotify.

Tegoroczna edycja również odbyła się na terenie wspomnianej szkoły. Dokładnie 28 kwietnia br., wszyscy chętni mogli wziąć udział w rozgrywce popularnej gry League of Legends. Do wyboru był format drużynowy oraz indywidualny. Turniej wzbudził spore zainteresowanie.

– Jak na blisko 3 lata przerwy wyszło bardzo dobrze. Podczas otwarcia turnieju było blisko 100 osób, moment odliczania startu był naprawdę wyjątkowy – opowiada Daniel Mięsopust. – Oprócz tego stream na żywo obserwowało kolejne 50 osób – dodaje.

Prezes firmy Dotify zapowiada, że w związku ze sporą popularnością kolejna edycja Tesla Gaming Open może przybrać znacznie szerszy wymiar.

– Chcielibyśmy zorganizować turniej w większym formacie, z większą ilością sponsorów i w miejscu, które przestrzennie na to pozwoli. Na ten moment jesteśmy w fazie planowania – tłumaczy absolwent Technikum Mechaniczno – Elektrycznego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa