Ruch nadal bez porażki w 1. lidze. Pewne zwycięstwo z Puszczą

Ruch Chorzów świetnie radzi sobie po powrocie do 1. ligi.fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Ruch Chorzów kontynuuje serię meczów bez porażki na boiskach 1. ligi. Niebiescy pokonali dziś na własnym terenie Puszczę Niepołomice 2:0 (0:0).

Start nowego sezonu w wykonaniu podopiecznych Jarosława Skrobacza może wprawiać w zadowolenie wszystkich sympatyków klubu. Chorzowianie na rozpoczęcie rozgrywek zremisowali ze Skrą Częstochowa, wygrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów, przeszli rundę wstępną Pucharu Polski pokonując Znicz Pruszków, a dziś dołożyli kolejne trzy punkty na ligowym gruncie.

Rezultat meczu z Puszczą Niepołomice rozstrzygnął się w drugiej połowie tego zaciętego spotkania. Wynik otworzył w 56. minucie Przemysław Szur umieszczając głową piłkę w siatce po rożnym w wykonaniu Janoszki i zgraniu Pląskowskiego. Wynik został ustalony tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Dobitkę skutecznie wykorzystał Kacper Michalski nie dając szans Komarowi.

Ruch Chorzów – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

1:0 Przemysław Szur, 56 min.
​​​​​​​2:0 Kacper Michalski, 85 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Szur – Wójtowicz, Swędrowski (83 Kwietniewski), Sikora, Moneta (57 Michalski) – Janoszka (71 Piątek), Pląskowski (58 Foszmańczyk) – Szczepan; trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Osobiński, Franke, Witek, Barański, Roguła.

Puszcza: Komar – Wojcinowicz, Sołowiej, Koj, Pięczek, Hajda (64 Jopek), Serafin, Bartosz (64 Cichoń), Tomalski (89 Adisa), Siemaszko (71 Kramarz), Thiakane (63 Klisiewicz); trener: Tomasz Tułacz.
Rezerwowi: Wróblewski, Aftyka, Boguski, Włodarczyk.

Żółte kartki: Szur, Moneta, Kasolik – Wojcinowicz, Hajda, Tomalski, Koj.