Rodzinny festyn na otwarcie SORCIKA w Chorzowie Batorym. Impreza już jutro

Rodzinny festyn na otwarcie SORCIKA w Chorzowie Batorym. Impreza już jutro
Mieszkańcy będą mogli korzystać z SORCIKA od 3 września br.fot. UM Chorzów

Początek września oznacza dla chorzowian możliwość korzystania z dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów. Otwarciu SORCIKA przy ul. Kaliny towarzyszyć będzie rodzinny festyn.

Warsztaty tworzenia instrumentów ze śmieci, zawody w segregowaniu odpadów na czas, oraz pokaz kulinarny Remigiusza Rączki… to wszystko będzie czekać na mieszkańców festynu organizowanego z okazji otwarcia PSZOK-a w Chorzowie Batorym.

Dla najmłodszych postawiony zostanie dmuchaniec, a na ścieżce edukacyjnej, poprzez zabawę, będzie można przyswoić wiele przydatnych informacji na temat segregacji śmieci. Impreza odbędzie się 2 września przy ul. Kaliny 1. Start o godz. 14:00!

SORCIK na Batorym będzie drugim, działającym w naszym mieście. Dzięki niemu mieszkańcy tej części Chorzowa, łatwiej pozbędą się domowych śmieci. Obiekt powstał na terenie dawnych zakładów chemicznych. By oczyścić znajdującą się tu glebę, postawiono kilka rzędów topoli hybrydowych, których zadaniem jest wyciąganie i neutralizacja zanieczyszczeń ukrytych w ziemi.

W dwóch chorzowskich punktach można zostawić przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory, stary sprzęt elektryczny, meble czy opony. Pełna lista odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstwa domowego, które są przyjmowane w PSZOK-ach, znajduje się na stronie www.odpady.chorzow.eu/pszok.

Źródło: UM Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa