Miasto zaczyna cykl debat. Już dziś „Chorzów miasto kultury”

Miasto zaczyna cykl debat. Już dziś „Chorzów miasto kultury”
Dziś odbędzie się pierwsza z pięciu debat.fot. Mariusz Banduch

Już dziś rozpocznie się kolejna akcja zainicjowana przez magistrat. Rusza cykl debat „Chorzów na żywo”.

Przed nami seria kolejnych wydarzeń organizowanych przez urząd miasta. Tym razem będą odbywać się one w sieci. Debaty z cyklu „Chorzów na żywo” są okazją do dyskusji na temat kultury, architektury, sportu, przemysłu, a co najważniejsze przyszłości miasta. Będą one prowadzone w formacie godzinnej, publicystycznej rozmowy. Wśród gości znajdzie się wielu ekspertów z danych dziedzin.

– Chcemy w ten sposób zaoferować mieszkańcom możliwość wysłuchania ciekawych rozmów. Zamierzamy mówić o Chorzowie nieco inaczej niż do tej pory – tłumaczy Łukasz Respondek z Biura Prasowego Urzędu Miasta, pomysłodawca cyklu. – Projekt zakłada pięć debat prowadzonych na żywo. W każdej z nich będzie poruszany konkretny zakres tematyczny. Każda z nich odbędzie się w innym miejscu, z innymi gośćmi. Każdą poprowadzi inny prowadzący – dodaje.

Znamy już tematy wszystkich pięciu rozmów: „Chorzów miasto kultury”, „Chorzów miasto architektury”, „Chorzów miasto z huty i przemysłu”, „Chorzów miasto Ruchu” i „Chorzów miasto przyszłości”.

Pierwsza debata „Chorzów miasto kultury” odbędzie się już dziś. Poprowadzi ją dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury Tomasz Ignalski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. animatorka literacka Dagmara Kleszcz z księgarni „Dopełniacz”, Andrzej Matysik, redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues” i organizator bluesowych festiwali oraz Kaja Renkas, projektantka, ilustratorka, artystka działająca w przestrzeniach grafiki tradycyjnej i społeczniczka.

Transmisja zaplanowana jest na 17.30. Będzie można ją śledzić za pośrednictwem profilu miasta na Facebooku – TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa